Kuruçeşme’de engelli adam yol ortasında devrildi

0
309

Kuruçeşme’de engelli adam yol ortasında devrildi

KİMSE UMURSAMADI

Beşiktaş Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi üzerinde tekerlekli sandalyesi ile yolun karşısına geçmek isteyen engelli adam, sandelyesiyle beraber cadde üzerinde devrildi.

SAHİLDEKİ GENÇ YARDIM ETTİ

Dakikalarca kendi imkanlarıyla yerden kalkmaya çalışan engellinin yardımına çevrede bulunanların koşmaması ve trafikte sürücülerin hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etmeleri ‘insanlık ölmüş’ dedirtti.

“İNSANLAR KALDIRIR DİYE DÜŞÜNDÜM”

Bu sırada işten çıkan ve sahilde vakit geçiren 26 yaşındaki Buğra Redkan, yardım bekleyen adamı fark etti. Çevredekilerin yardım edeceğini düşünen Redkan, motosikletine binerek Sultangazi’de bulunan evine doğru ilerlerken engellinin halen yerde olduğunu gördü.

“KİMSE YARDIM ETMEDİ, ACINASI BİR DURUMDU”

Motosikletin yol kenarına park eden Redkan, yardıma koştu. Engelli kişiyi yerden kaldıran Redkan, daha sonra motosikletine binerek yoluna devam etti.

O anlar ise Redkan’ın kask kamerasına yansıdı.

Öte yandan o anları anlatan Redkan, “Sahilde tek başıma oturuyordum. O ara motoruma doğru yönelirken birinin tekerlekli sandalye ile yere düştüğünü gördüm. Aramızda da baya bir mesafe vardı. ‘İnsanlar kaldırır’ diye düşündüm. Aramızda baya bir mesafe olduğu bundan dolayı çok fazla yeltenmedim. Aramızda yaklaşık 150 metre vardı. Ben çevredeki insanlar yanına gidip kaldırırlar diye düşünüyordum. Bu sırada motoruma bindim. Vatandaşın düştüğü yere doğru gidiyordum. Kırmızı ışıkta bekleyen insanlar vardı. Araçlar geçiyordu. Ama vatandaşın halen yerde olduğunu gördüm. Hiç kimse yardım etmiyordu. Ben de motorun kontağını kapatıp yardımına koştum. Yaklaşık bir 50 metre koştum. Araçların arasından geçtim.

Çünkü hiç kimse hiçbir şekilde yardım etmiyordu. Ben direkt yanına giderek kaldırdım. İyi olup, olmadığını sordum. Kendisinin iyi olduğunu söyledi. Kaldırdıktan sonra kendisi hemen gitme gereği duydu. Ben yardım ettikten sonra insanlar ‘Hiç kimse yardım etmiyor’ demeye başladılar. Oysaki kendileri de hiçbir şekilde yardım etmediler. Çok acınası bir durumdu ve çok üzüldüm. İnsanların böyle bir şey yapması hiç hoş değil. Çok üzücü bir olay” dedi.

Kuruçeşme’de engelli adam yol ortasında devrildi #1

Kuruçeşme’de engelli adam yol ortasında devrildi #2

Kuruçeşme’de engelli adam yol ortasında devrildi #3

Kuruçeşme’de engelli adam yol ortasında devrildi #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz