Saçınız açıkken uyumanın olumsuz 6 etkisi

0
258

Saçınız açıkken uyumanın olumsuz 6 etkisi

1. DOLAŞMIŞ SAÇLARLA UYANABİLİRSİNİZ

Saçınızın da cildiniz kadar bakıma ihtiyacı var. Ve yatmadan önce cildimize uygun bakım yapmak için çok zaman ve çaba harcarken, saçlarımız da aynı miktarda ilgiyi hak ediyor. Farkına varmamış olabilirsiniz, ancak saçlarınız açıkken uyumak, sabahları dağınık bir saç görünümünden daha fazla zarara neden olabilir. İşte, saçınız açıkken uyumanın olumsuz sonuçlarından bazıları;

2. SİVİLCE OLUŞUMUNU TETİKLEYEBİLİR

Saçınız açıkken uyumanın olumsuz 6 etkisi #1

3. SAÇ UZAMASINA ENGEL OLUR

Uykunuzda dönüp döndüğünüzde saçlarınız düğümlenir. Bu, saçınız yastık kılıfına sürtündüğünde oluşan sürtünme nedeniyle olur. Sadece dağınık saçlarla uyanmanıza neden olmaz, aynı zamanda tekrarlanan bu hasar sonunda saç tellerinizi zayıflatabilir.

4. SAÇINIZ KIVIRCIKLAŞABİLİR

Hassas, akne eğilimli bir cildiniz varsa, saçınızın yüzünüze değmemesi iyi bir fikirdir. Saçınızda biriken şekillendirici ürünler ve saç kremleri geceleri cildinize bulaşabilir ve gözeneklerinizi tıkayabilir. Bu da sivilcelere neden olabilir ve cilt tahrişini tetikleyebilir. Aslında, uzun saçlı kişilerin sırtlarında sivilce bile olabilir ve uyurken saçlarınızı yüzünüzden uzak tutmak bazı cilt sorunlarının önlenmesine yardımcı olabilir.

5. SAÇ KIRIKLARINA NEDEN OLABİLİR

Saçınız karıştığında, saç telleriniz hasar görür ve onları açmak daha fazlasını getirir. Hasarlı saçlar yavaş uzar ve uzun saç hayal ediyorsanız ve tellerinizin belirli bir noktayı geçmesini sağlayamıyorsanız, uyurken onu koruduğunuzdan emin olun.

Kıvırcık saçlarınızı evcilleştirmek için mümkün olan her şekillendirme ürününü denediğinizi düşünüyor olabilirsiniz, ancak uyurken saçınızı açık bırakmak kadar basit bir şey saçınızın nem içeriğini kaybetmesine neden olabilir. Kıvırcık saçlarınızdan yastığınız sorumlu olabilir, çünkü saçınıza karşı ne kadar fazla sürtünme yaratırsa, saçtan o kadar çok nem buharlaşır.

Bölünmüş uçlar sadece can sıkıcı değil, saçınızda çok fazla varsa, saç stilinizin sağlıksız ve dağınık görünmesine neden olabilir. Yatmadan önce saçınızı bağlamazsanız, geceleri tüm savurma ve dönme hareketleri saçınıza zarar vererek kırılmalara ve uçların bölünmesine neden olabilir. Ve ipek bir yastık kılıfının üzerinde yatmadığınız sürece, bölünmüş uçlarınızla ayrılmanız kolay olmayacak.

6. UYKU KALİTENİZİ ETKİLEYEBİLİR

Saçınız açık yatmak size sadece sabahları çılgınca yatağın başını döndürmekle kalmaz, aynı zamanda geceleri de uykunuzu kaçırmanıza neden olabilir. Uyurken saçlarınız yüzünüze sürtünebilir ve uykunuzu bozabilir. Saçınıza bir gece önce bakmanın en iyi yolu, nazikçe fırçalamak ve gevşek bir örgü yapmaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz