YSK sözleşmeli 9 personel alımı 2021: Yüksek Seçim Kurulu iş başvurusu nasıl yapılır?

0
148

YSK sözleşmeli 9 personel alımı 2021: Yüksek Seçim Kurulu iş başvurusu nasıl yapılır?

YSK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK) sözlü sınav sonucuna göre, Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünde görev yapmak üzere sözleşmeli 6 çözümleyici ve 3 programcı istihdam edeceğini bildirmişti.

YSK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI

Sözleşmeli personel alım başvuruları başladı. Başvuruda bulunacak adayların 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puan türünden en az 60 alması, Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olması veya YDS dışındaki sınavlarında bu düzeye eş değer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olması gerekiyor.

Peki Yüksek Seçim Kurulu (YSK) sözleşmeli personel alım başvurusu nasıl yapılır? İşte 2021 YSK sözleşmeli personel alımı başvuru ekranı…

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) sözleşmeli 9 memur alımı için başvurular, 14-23 Haziran 2021 tarihleri arasında “www.ysk.gov.tr” yer alan aday başvuru formu doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacak.

Sözlü sınava, atama yapılacak kadro sayısının 10 katı aday çağırılacak. Aranan nitelikleri taşıyan adaylardan KPSS P3 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılacak. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacak.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi ile sınav yeri YSK’nin internet sitesinden ilan edilmek suretiyle duyurulacak.

YSK sözleşmeli 9 personel alımı 2021: Yüksek Seçim Kurulu iş başvurusu nasıl yapılır? #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz