Umut Akyürek kimdir, kaç yaşında? Umut Akyürek’in eşi Oktay Ertuğrul kimdir?

0
211

Umut Akyürek kimdir, kaç yaşında? Umut Akyürek’in eşi Oktay Ertuğrul kimdir?

UMUT AKYÜREK’İN EŞİ OKTAY ERTUĞRUL KİMDİR?

Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek 12 Temmuz 1973 Ankara’da dünyaya geldi. Leblebi Tozu ve Yaşamak Güzel Şey filmlerinde rol olan Fulden Akyürek ile kardeştir. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Sakarya’da tamamladı. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Devlet Konservatuarı mezunudur. 1989 senesinde Erol Sayan yönetiminde sürdürülen İzmit Musiki Derneği’ne başlamışıyla kariyeri için önemli bir adım attı.

1990 senesinde TRT amatör ses yarışmasına katıldı ve yarışmada 3. oldu. Sonraki sene ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Bölümü’ne girdi. Umut Akyürek, kendisi gibi sanatçı olan sevgilisi Oktay Ertuğrul ile 2004 yılında nikah masasına oturdu, çift 2005 yılında kızları Melek Bal’ı kucaklarına aldı.

1972 yılında dünyaya gelen Oktay Ertuğrul Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Aslen Elazığ Aydınlar Hedi Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Çocukluk yılları doğup büyüdüğü köyünde geçmiştir.

Oktay Ertuğrul İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Daha sonra TRT sınavlarına girmiş TRT sanatçısı olmuştur.

2007 yılında Lirik ve 2013 yılında Sır isimli albümleri müzik piyasasındaki yerini almıştır. 2004 yılında Umut Akyürek ile evlenmiştir. Melek adında kızı vardır.

 

Umut Akyürek kimdir, kaç yaşında? Umut Akyürek in eşi Oktay Ertuğrul kimdir? #1

Umut Akyürek kimdir, kaç yaşında? Umut Akyürek in eşi Oktay Ertuğrul kimdir? #2

Umut Akyürek kimdir, kaç yaşında? Umut Akyürek in eşi Oktay Ertuğrul kimdir? #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz