Sultangazi’de aydınlatma direklerinin kapakları çalındı

0
79

Sultangazi’de aydınlatma direklerinin kapakları çalındı

ÇEVRE SAKİNLERİ ENDİŞELİ

İstanbul’un Sultangazi 50. yıl mahallesinde bazı noktalarda bulunan aydınlatma direklerine ait sigorta kısmında bulunan kapakların kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından çalınmasının ardından aynı olay bu defa da Cebeci Mahallesinde yaşandı.

“YANLIŞLIKLA BİR ÇOCUK ELİNİ SOKSA”

İlçenin işlek caddelerinden olan 1. Cebeci Caddesi üzerinde bulunan aydınlatma direklerine ait sigorta kapakları, önceki gün yine hırsız yada hırsızların hedefi oldu.

Cadde üzerinde bulunan birçok direğin kapaklarının tamamen sökülerek çalındığı bazılarının ise zorlanarak alınmaya çalışıldığı fakat başarılı olunamadığı görüldü.

Cadde üzerinde esnaflık yapan Ömer Karabulut, “Bu cadde işlek bir cadde ve Allah muhafaza direklerdeki kapaklar çalınınca kablolar ortaya çıkıyor ve bizim endişelendiğimiz konu çocukların bu kablolara dokunarak kendilerine zarar vermesidir. Anlamadığımız konu ise çalınan bu kapakların kâr güdümlü bir şey olmaması bundan ne kazanıp elde edebilirler yaptıkları anlamsız bir şey üzgünüz böyle şeyler olduğu için keşke olmasa” dedi.

Sultangazi’de aydınlatma direklerinin kapakları çalındı #1

Ali Yavuz, isimli vatandaş ise, “Bu direklere ait kapaklar daha öncede çalındı hatta direklerde çalınmıştı. Kağıt ve hurda toplayanlar çalmış olabilir. Bunları söküp satıyorlar. Ancak bu durumu kimse takip etmiyor. Yanlışlıkla bir çocuk elini soksa daha büyük vahim bir durum yaşanabilir. Ancak o zaman gündeme gelir şimdi onların yerine plastik kapak takıyorlar inşallah bu durum düzelir ve bir daha çalmazlar” diye konuştu.

Sultangazi’de aydınlatma direklerinin kapakları çalındı #2

Sultangazi’de aydınlatma direklerinin kapakları çalındı #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz