Şile’de kaçak konteyner savaşı

0
166

Şile’de kaçak konteyner savaşı

TIRLARLA GETİRDİLER

Şile Ağva bölgesinde kaçak konteyner ve prefabrik evlere karşı mücadele başlatan Belediye Başkanlığı ekipleri gece gündüz sahada çalışmalarını sürdürüyor.

“FIRSATÇILARA İZİN VERİLMEYECEK”

17 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan Bayram tatilini fırsat bilerek şehirden kaçanların, bölgeye getirmek istedikleri evler zabıta engeline takıldı.

SOBA BORUSU DA TAKTILAR

Ekipler, kaçak yapıları ilçeye tırlar ile getirildikleri sırada yakaladı ve gerekli işlemlerin ardından ilçe dışına çıkarttı. Vinçlerle arazilere konulan konteynerlar da kaldırıldı.

Şile de kaçak konteyner savaşı  #1

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı konuya ilişkin “Özellikle son zamanlarda, pandemiden sonra bölgemiz malum doğal dokusu itibariyle cazibe merkezi haline geldi. Ama bu tür kaçak yapılara asla müsaade etmiyoruz. Tüm ekip arkadaşlarım gece gündüz demeden, bayram demeden sahada adeta bu fırsatçıların peşinde ve bu fırsatçılara kesinlikle izin verilmeyecek.” dedi.

Öte yandan Şile otobanında tır üzerinde ilçeye izinsiz getirilen kaçak ahşap prefabrik eve takılan soba borusu da görüntülendi. Soba borusu ormanlık alanlarda olası soğuk ve serin akşamlara karşı alınan tedbir olarak değerlendirildi.

Şile de kaçak konteyner savaşı  #2

Şile de kaçak konteyner savaşı  #3

Şile de kaçak konteyner savaşı  #4

Şile de kaçak konteyner savaşı  #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz