Şanlıurfa’da köpekleri ölen yaşlı çiftin gözyaşları

0
216

Şanlıurfa’da köpekleri ölen yaşlı çiftin gözyaşları

“ÇOCUĞUMUZ GİBİ SEVİYORDUK”

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı kırsal Yıldız Mahallesi’nde yaşayan Nahsan ve Sariye Öngör çiftinin, 40 yıllık evliklerinde çocukları olmadı.

“BÜTÜN HAYVANLAR DEĞERLİDİR”

Öngör çifti, yaklaşık 3 yıl önce sahiplendikleri ve adını Cino koydukları yavru köpeği çocukları gibi sevmeye başladı.

Geçtiğimiz sabah köpeklerini telef olmuş halde yerde gören yaşlı çift, köpeğin başında ağıt yakarak, gözyaşlarına boğuldu.

Mahalle sakinlerinden biri, ölen köpeğin başında ağlayan çifti, cep telefonu kamerası ile kaydedip o anları da sosyal medyadan paylaştı.

Paylaşım, binlerce izleyeni duygulandırdı. Çift, ölen köpeği evlerinin hemen yanındaki araziye gömdü.

Nahsan Öngör, köpeğini gömdüğü mezar başında, “Ne geldi başına Cino, şimdi başında duruyoruz. Sen öldükten sonra seni atamadım. Dışarıya, yol kenarına atmadım. Öyle kıymetliydin ki anlatamam. Sen öyle herkesin eline geçecek bir canlı değilsin. Şimdi bir yavru köpek daha sahiplendik ve ona da senin adın Cino’yu verdik. Senin müddetin de bu kadardı. Herkes çocuklarıyla zaman geçirir, biz de seninle zaman geçirirdik.” dedi.

Şanlıurfa da köpekleri ölen yaşlı çiftin gözyaşları #1

Yaşlı adam Nahsan Öngör, “Yolda giderken size bir hayvan denk geldiğinizde onu sevin, ona taş atmayın. Eğer sevmiyorsanız ve yardım etmiyorsanız da tekmelemeyin, taş atmayın. Bütün hayvanlar değerlidir. Biz hayvanların değerini bildiğimizde, Allah da bizim değerimizi bilir. Onlar dilsiz, dertlerini anlatamazlar, savunmasızdırlar. Herkes elinden geldiği kadar hayvanlara sahip çıksın ve onlara iyi baksın.” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa da köpekleri ölen yaşlı çiftin gözyaşları #2

Şanlıurfa da köpekleri ölen yaşlı çiftin gözyaşları #3

Şanlıurfa da köpekleri ölen yaşlı çiftin gözyaşları #4

Şanlıurfa da köpekleri ölen yaşlı çiftin gözyaşları #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz