Rusya’da bakım işçisi küçük uçak kaçırdı

0
247

Rusya’da bakım işçisi küçük uçak kaçırdı

İZİNSİZ HAVALANDI

Rusya’ya bağlı Tataristan’ın Almetyevsk şehrindeki Poima Havaalanı’ndan izinsiz kalkış yapan Rus yapımı Yermak tipi küçük uçak, kalkıştan yaklaşık 2 kilometre sonra Kaleykino köyündeki boş bir araziye düştü.

2020’NİN BAŞINDAN BERİ 16 UÇAK DÜŞTÜ

Volga Ulaşım Savcılığı Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, uçağın bakım için havaalanında bulunduğu ve iniş takımlarının bakımından sorumlu işçi tarafından kaçırıldığı aktarıldı.

Savcılık, bakım işçisinin uçağı belirlenen bir alana kadar çekmesi gerekirken, uçağa bindirdiği bir kadın ile birlikte izinsiz olarak havalandırdığını açıkladı.

Uçağın iniş takımlarının bakımından sorumlu olan işçinin kimlik tespitinin yapıldığı belirten Savcılık, işçinin yanındaki kadının kimliğinin henüz belirlenemediğini ifade etti.

Rusya da bakım işçisi küçük uçak kaçırdı #1

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, uçuşun izinsiz gerçekleştirildiği belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

Bakanlık ayrıca, küçük uçakların son 1 yılda çok fazla kazaya karıştığına atıfta bulunarak, “2020 yılının başından bu yana toplamda 16 küçük uçak düştü ve 33 kişi bu kazalarda öldü veya kayboldu” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz