Ömer Çelik’ten BM’ye İsrail tepkisi: Bu anlamsız çağrılara son verin

0
186

Ömer Çelik’ten BM’ye İsrail tepkisi: Bu anlamsız çağrılara son verin

‘SİYASİ İKİYÜZLÜLÜK’

İsrail’in Filistinlilere yönelik kanlı saldırıları devam ederken, bir hafta içinde 3  kez toplanan Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) hala somut bir adım atmadı.

ÇELİK’İN PAYLAŞIMI

İsrail ve Filistin arasına yükselen tansiyonu ve Gazze’ye yönelik hava saldırılarını görüşmek üzere toplanan BMGK’ya hitap eden BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail ve Filistin’e ‘anlamsız kan dökme, terör ve yıkıma’ derhal son verme ve iki devletli çözüm için müzakerelere dönme çağrısı yaptı.

Bu çağrı, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından sosyal medya üzerinden yapılan bir paylaşım ile eleştirildi.

Ömer Çelik, ‘çocukları öldürülen taraf ile çocukları öldürülenlere’ eşit muamele yapıldığını ifade ederek, açıklamaları siyasi ikiyüzlülük olarak değerlendirdi.

Ömer Çelik ten BM ye İsrail tepkisi: Bu anlamsız çağrılara son verin #1

Çelik, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Netanyahu hükümeti çocukları öldürüyor. Birleşmiş Milletler, İsrail ve Filistin’e çağrı yaparak, “anlamsız kan dökme, terör ve yıkıma derhal son verilmeli” diyor. BM önce bu anlamsız çağrılara son versin. Çocuk katilleri ile çocukları öldürülenlere eşit çağrı yapıyorlar. Bu siyasi ikiyüzlülüktür. Bu tarz açıklama İsrail’i daha çok zulüm yapması için teşvik etmekten başka birşey değildir.”

Ömer Çelik ten BM ye İsrail tepkisi: Bu anlamsız çağrılara son verin #2

Ömer Çelik ten BM ye İsrail tepkisi: Bu anlamsız çağrılara son verin #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz