Mardin’de, kaçak ihbarını inceleyen elektrik dağıtım ekibine saldırı

0
101

Mardin’de, kaçak ihbarını inceleyen elektrik dağıtım ekibine saldırı

“GÖREVLİLER ÇEVRESİNİ SARAN GRUBUN SALDIRISINA UĞRADI”

Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Gökçe Mahallesi’nde, kaçak elektrik kullanımı olduğuna dair, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ihbar yapıldı.

“SALDIRGANLAR TÜM EKİPMANLARA EL KOYDU”

İhbarı değerlendirmeye alan elektrik dağıtım şirketi, 3 kişiyle birlikte Gökçe Mahallesi’ne geldi.

JANDARMADAN YARDIM İSTEDİLER

Ekip, mahalleye geldikten sonra ihbar yapılan bölgeyi incelemeye başladı.

BURUN VE KABURGA KEMİĞİ KIRIK

Ancak mahalle sakinleri ekiplere taş ve soparlarla saldırdı. 40 kişinin saldırdığı ekip canını zor kurtardı.

EL KONULAN MALZEMELER ARANIYOR

Elektrik dağıtım şirketinden yapılan açıklamada, Gökçe Mahallesi’nde kaçak elektrik kullanıldığı yönündeki ihbarın, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu  üzerinden geldiği belirtildi. Devam eden açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“CİMER’e kayıt dışı tüketim ile ilgili yapılan bir başvuru kurumumuza iletildi. Uzaktan erişim yoluyla yaptığımız incelemede mahalle genelindeki kaçak oranının yüzde 40, şikayete konu olan Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu (DÜSOP) bölgesindeki kaçak oranının ise yüzde 91,2 olduğu belirlendi.

Enerji Kayıpları Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı bir ekibi Gökçe Mahallesi’nde belirlenen adreste inceleme yapmak üzere görevlendirdik. 3 kişilik ekip, mahalleye giderek DÜSOP’ta inceleme başlattı.

Dışardan müdahale edildiği belirlenen elektrik sayaçlarını detaylı inceleme için sökmeye başlayan görevliler,  çevrelerini saran kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.

Mardin de, kaçak ihbarını inceleyen elektrik dağıtım ekibine saldırı #1

Görevlileri yumruk, tekme, taş ve sopalarla darbeden saldırganlar; kaçmaya çalışan görevlileri seyir halinde dahi darbetmeye devam etti. Saldırganlar bununla da yetinmeyerek, görev araçlarını gasbederek, sökülen sayaçlara, ekiplerin kullandığı mühürlere, tablet bilgisayarlara ve diğer tüm ekipmanlara el koydu.”

Kanlar içerisinde kalan ve saldırganların elinden kaçarak canlarını zor kurtaran  çalışanlar A.Ç., F.T. ve D.B. sığındıkları Göllü Mahallesi’nden jandarmayı arayarak yardım istediler.

Jandarma tarafından gönderilen ambulansla Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan çalışanlardan A.Ç.’nin, burun ve kaburga kemiğinin kırıldığı belirlendi.

Jandarma saldırıdan sonra Gökçe Mahallesi’ne giderek el konulan ve taşlanarak hasara uğratılan 2 iş makinesini alırken, çalışanlardan gasbedilen malzemeler ve sayaçların bulunabilmesi için soruşturma sürüyor.

Mardin de, kaçak ihbarını inceleyen elektrik dağıtım ekibine saldırı #2

Mardin de, kaçak ihbarını inceleyen elektrik dağıtım ekibine saldırı #3

Mardin de, kaçak ihbarını inceleyen elektrik dağıtım ekibine saldırı #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz