Malatya’da depremzedeler için yapılan konutlar

0
125

Malatya’da depremzedeler için yapılan konutlar

16 AYDA HAZIR HALE GELDİ

Geçtiğimiz yıl 24 Ocak’ta, Elazığ’ın Sivrice ilçesindeki 6.8’lik deprem sonrası Malatya’da binlerce evde hasar oluşmuştu.

MANZARASIYLA TATİL KÖYLERİNİ ARATMIYOR

Deprem sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatıyla hızla deprem konutlarının inşa edilmesi için Toplu Konut İdaresi (TOKİ), girişimlere başlamıştı.

“ÇOK HUZURLU”

Bu kapsamda Malatya’da, geride kalan 16 ayda TOKİ tarafından inşa edilen konutların bir kısmı tamamlanarak depremzede vatandaşlara teslim edildi.

“MUTLUYUZ, ÇEVREMİZ TEMİZ”

Depremin etkisini yoğun olarak hissettirdiği Kale ilçesinde bulunan 134 daireli Mahmut Dursun Toplu Konutları’nda da depremzedeler oturuyor. Bölgede depremzedeler için Karakaya Barajı’nın çevresine inşa edilen deprem konutları, manzarasıyla dikkat çekiyor.

Deprem konutlarında yaşayan Cengiz Aslan, evinin manzarasının çok güzel olduğunu belirterek, “Deniz manzaralı evimiz, baraj gölüne bakıyor. Manzarası süper, huzur var. Evimiz ağır hasarlıydı, yıkım kararı verildi. Tercih ettik burayı, evleri görünce hoşumuza gitti. İstanbul’u terk ettik. 37 sene İstanbul’da yaşadım. Terk ettim, geldim ve buraya yerleştim. Ekmeğimiz de burada, Rabbim devletimizden razı olsun.” dedi.

Malatya da depremzedeler için yapılan konutlar #1

Yeni evinde yaşamaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Zeynep Altun da “Deprem oldu, bize bu evler çıktı. Oturuyoruz, mutluyuz. Evlerimizi beğendik çok güzeller, sağ olsun devletimiz iyi yapmış. Baraj manzaralı, bahçemin önünde çıktığı için daha mutluyum. Kaloriferci, temizlikçi var. Mutluyuz, çevremiz temiz. Daha önce toprak bir evde oturuyordum, evim yıkıldı. Depremde baya başımıza yıkıldı. Bayağı çadırda yaşadık, şimdi evimizde mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Malatya da depremzedeler için yapılan konutlar #2

Malatya da depremzedeler için yapılan konutlar #3

Malatya da depremzedeler için yapılan konutlar #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz