Kütahya tarlalarında sarı çiçekler açtı

0
74

Kütahya tarlalarında sarı çiçekler açtı

TARLALAR SARI ÇİÇEKLERLE DOLDU

Bahar aylarının gelmesiyle, çiçekler açmaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle tam kapanma dönemi yaşadığımız için bu güzellikleri kaçırmış olabiliriz. Ancak, tüm yurt rengarenk çiçeklerle gelinlik kız gibi süslendi.

“DOĞA BİZİ TÜM GÜZELLİĞİYLE KARŞILIYOR”

Kütahya’nın Lütfiye köyünde, tarlalarda açan sarı çiçekler güzelliğiyle dikkati çekiyor. Sarı çiçeklerle kaplanan tarlalar ve araziler, yeşilin birbirinden güzel tonlarıyla bütünleşip adeta renk cümbüşüne dönüştü. Tarlaları adeta bir çarşaf gibi örten sarı çiçekler, kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

“KÖYÜMÜZE BAL ORMANI KURULSUN”

Kütahya tarlalarında sarı çiçekler açtı  #1

Lütfiye köyü Muhtarı Rasim Altıntaş, baharın gelmesiyle doğal güzelliklerin de ortaya çıktığını belirterek, “Doğa bizi bu bahar ayında da tüm güzellikleriyle karşılıyor. Biyolojik çeşitliliğin olduğu ve çok sayıda endemik türleri içinde barındıran köyümüz birbirinden güzel bitkiler kırsal alanlarda tüm renklerini ortaya çıkarmaya başladı.” diye konuştu.

Kütahya tarlalarında sarı çiçekler açtı  #2

Sarı çiçeklerden bal arılarının da yararlandığını kaydeden Altıntaş, “Bu sebeple köyümüze bir bal ormanı kurulmasını istiyoruz. Orman Bölge Müdürlüğü’ne müracaatımızı yaptık ve sonucu bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kütahya tarlalarında sarı çiçekler açtı  #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz