Kolombiya’da orduya bombalı saldırı

0
169

Kolombiya’da orduya bombalı saldırı

36 ASKER YARALI

Kolombiya Savunma Bakanı Diego Molano, Norte de Santander bölgesinde yer alan Cucuta kentinde 30. Tugayın bulunduğu alana bombalı araçla saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu.

DEVLET BAŞKANI CUCUTA’YA GİDECEK

Patlama sonucu 36 kişinin yaralandığını açıklayan Bakan Molano, saldırının isyancılar tarafından düzenlendiğini belirtti. Molano, “Kolombiya askerlerine saldırmayı amaçlayan bu alçak ve terör eylemini kınıyor ve reddediyoruz.” dedi. Yaralılardan birinin ameliyat olduğunu belirten Bakan Molano, 29’unun da hastanelerde bulunduğunu söyledi.

PATLAMA ANI KAMERADA

Adı açıklanmayan bir yetkili ise iki adamın kendilerini görevli olarak gösterdikten sonra tabura beyaz bir araçla giriş yaptıklarını ve iki patlama olduğunu belirtti.

Kolombiya da orduya bombalı saldırı #1

Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) isyancılarıyla 2016’da yapılan barış anlaşmasına rağmen Kolombiya ordusu, anlaşmayı reddeden Marksist Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) gerillaları, suç çeteleri ve eski FARC üyeleriyle mücadele etmeye devam ediyor. ELN, FARC ve suç çetelerinin tümü, 30. Tugay’ın faaliyet gösterdiği, zaman zaman tansiyonun yükseldiği Norte de Santander’de bulunuyor.

Savunma Bakanı Molano, “İlk bulgu, ELN’nin bu aşağılık eylemin arkasında olduğudur. Ayrıca FARC muhaliflerinin katılımı da araştırılıyor.” ifadelerini kullandı. Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque ise askeri ve yerel yetkililerle görüşmek üzere Cucuta’ya gideceğini açıkladı.

Kolombiya da orduya bombalı saldırı #2

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, tugayın bulunduğu alanda bombanın patladığı anlar kameraya yansıdı.

Kolombiya da orduya bombalı saldırı #3

Kolombiya da orduya bombalı saldırı #4

Kolombiya da orduya bombalı saldırı #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz