İsrail polisinin ters kelepçe taktığı genç kızın korkutamazsınız bakışı

0
213

İsrail polisinin ters kelepçe taktığı genç kızın korkutamazsınız bakışı

“ZAYIF OLDUKLARINI GÖSTERDİLER”

Kudüs’te İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırıları sırasında Mescid-i Aksa’yı savunurken başörtüsünden sürüklenen Mariam Afifi’nin ters kelepçe takılırken gülümsemesi direnişin sembollerinden biri haline geldi.

“GÜÇLÜYÜM VE GERÇEKTEN KORKMUYORUM”

Serbest bırakıldıktan sonra Instagram üzerinden bir canlı yayına katılan Afifi, İsrail askerlerine neden bir kıza yardım etmeye çalıştığı için kendisine bu kadar öfkeli olduklarını sorarak, “Eğer öfkeliyseniz, zayıf olduğunuzun bilincindesinizdir. Orada gülümserken benim durumum işte buydu. Umurumda değildi öfkeleri, hiç korkmadım. Çünkü bana tavrı onun ne kadar zayıf olduğunu gösterdi. Ben güçlü olduğuma inanıyorum. Çünkü doğru tarafta olduğumu, haklı bir davayı savunduğumu biliyorum.” dedi.

Afifi, gülümsediğinde kameraları hiç görmediğini belirterek şöyle devam etti: “Benim tarafımda orada sadece protestocuları, birlikte protesto yaptığım insanları görüyordum. Onlara bakıyordum ve tanıdığım kişilere gülümsüyordum. Yani orada gülümsemek benimle birlikte olanlara, ‘Ben iyiyim, korkmuyorum, güçlüyüm ve gerçekten korkmuyorum. Ben buradaki en güçlü kişilerdenim. Çünkü yaptığım ve inandığım şey doğru olan.’ deme şeklimdi. Bunun insani bir olay olduğunu biliyorum. Dünyanın hiçbir yerinde kimse, ‘Evinden çık. Çünkü ben burada yaşamak istiyorum’ diyen birini kabul etmez. İşte bu yüzden bu insanlığı ilgilendiren bir olay. Herkes bunu bilmeli. Bunun kabul edilebilir bir yanı yok. Siz kabul eder miydiniz?”

Mariam Afifi

Mariam Afifi

Mariam Afifi

Mariam Afifi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz