En çok vaka düşüşü yaşanan Zonguldak’ta denetimler sürüyor

0
172

En çok vaka düşüşü yaşanan Zonguldak’ta denetimler sürüyor

BİR ÇOK BÖLGEDE KONTROL NOKTALARI OLUŞTURULDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçen Nisan ayında açıkladığı tabloda en 578,82 ile en çok vaka artışı yaşanan Zonguldak’ta, tam kapanma süreci ve denetimlerin sıklaştırılmasıyla birlikte en çok vaka düşüşü yaşandı.

VATANDAŞLAR TEDBİRLERE UYUYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Nisan 2021 günü 19:00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 günü 05:00’de sona erecek olan tam kapanma süreciyle birlikte kentte tedbirler sürdürülüyor.

ZONGULDAK’TA 223 BİN 983 KİŞİYE AŞI YAPILDI

Seyahat İzin Belgesi ve Görev Belgesi haricindekilerin geçişine izin verilmedi kent merkezinde bir çok bölgede kontrol noktaları oluşturuldu. Yaya olarak sokağa çıkan vatandaşlar da yaya ekiplerince durdurularak belgeleri kontrol edildi. Belgesi olmayan ise kontrol noktalarından geri gönderildi.

Marketlerde yalnızca temizlik ve gıda ihtiyacını karşılayan vatandaşlar tedbirlere uyuyor. Hayat Eve Sığar uygulamasında geçen haftalarda adeta kırmızıya bürünen risk haritasının kısa süre içerisinde normale dönmesi bekleniyor. Hüseyin Kenan Açıkgöz,“Herkes düzenli bir şekilde aşısını olsun. Sokağa çıkmamaya özen göstersinler.Bu süreci hep birlikte atlatacağız. İnşallah bir an önce atlatacağız” diye konuştu.

En çok vaka düşüşü yaşanan Zonguldak ta denetimler sürüyor #1

Kentte esnaflık yapan Mehmet Şık ise, “Aşı birinci dozunu oldum. Herkesin aşı olmasını istiyorum. Çünkü bu virüsten ancak kurtuluruz. Yakında ikinci dozunu olacağım. Bende herhangi bir yan etki olmadı. Aşı olmanın faydasını herkese söyleyeyim. Aşı olmak zorundayım. Şehrin caddeleri dar olduğundan birbirine bulaş daha çok” dedi.

Diğer yandan Zonguldak’ta 233 bin 983 kişiye aşı yapıldı. 135 bin 158 kişi birinci doz, 98 bin 825 kişi de ikinci doz aşı oldu.

En çok vaka düşüşü yaşanan Zonguldak ta denetimler sürüyor #2

En çok vaka düşüşü yaşanan Zonguldak ta denetimler sürüyor #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz