Emmanuel Macron: Koronavirüs salgını Avrupa’nın eksikliklerini ortaya çıkardı

0
208

Emmanuel Macron: Koronavirüs salgını Avrupa’nın eksikliklerini ortaya çıkardı

“KORONAVİRÜS, AVRUPA’YI ÇOK ETKİLEDİ”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Portekiz Başbakanı Antonio Costa’nın katılımıyla Strazburg’da AP’de “Avrupa’nın Geleceği Konferansı” düzenlendi.

ABD İLE DAHA FAZLA İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

Macron, burada yaptığı konuşmada, koronavirüs salgınının dünyayı ve özellikle Avrupa’yı çok etkilediğini vurguladı.

“AVRUPA, YETERLİ SEVİYEDE HIZLI DEĞİL”

Avrupa’ya karşı eleştirileri her gün duyduğunu ifade eden Macron, bu eleştirilerin aksine salgının yol açtığı krize karşı Avrupa modelinin oluştuğunu belirtti. Macron, Avrupa’nın dayanışmasıyla salgına karşı mücadele ettiklerini, bu iş birliğinin salgında hayatlar kurtardığını dile getirdi.

Salgınla mücadele kapsamında ABD’ye özellikle koronavirüs aşılarının paylaşımı konusunda daha fazla iş birliği yapma çağrısında bulunan Macron, salgının yol açtığı krizin Avrupa’nın eksiklerini de ortaya çıkardığını vurguladı.Emmanuel Macron: Koronavirüs salgını Avrupa nın eksikliklerini ortaya çıkardı #1

Macron, Avrupa’nın politikalarını ve hedeflerini uygulama konusunda yeterli seviyede hızlı olmadığını söyledi.

ABD’nin toplumda daha fazla dayanışma içinde olmak için Avrupa’dan esinlenmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Macron, ancak Avrupalıların hız konusunda ABD’den esinlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Emmanuel Macron: Koronavirüs salgını Avrupa nın eksikliklerini ortaya çıkardı #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz