Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa Fransuva ile görüştü

0
214

Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa Fransuva ile görüştü

“SALDIRILARIN MUHATABI SADECE FİLİSTİNLİLER DEĞİL”

İsrail’in Filistinlilere yönelik kanlı saldırılarına karşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomatik temasları hız kesmeden devam ediyor.

“TÜM İNSANLIK BİRLİK OLMALI”

Sivilleri hedef alan saldırılara karşı dünya liderleri ile görüşen Erdoğan, Papa Fransuva ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

“BMGK GEREKEN SORUMLULUK BİLİNCİNİ SERGİLEYEMEDİ”

Görüşmenin içeriği Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından açıklandı.

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıların ele alındığı görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin’de bir vahşet yaşandığını belirtti.

İsrail saldırılarının muhatabının sadece Filistinler değil; tüm Müslümanlar, Hristiyanlar ve insanlık olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa Fransuva ile görüştü #1

“İsrail’in, Kudüs’ün statüsünü de ihlal eden hukuksuz ve insanlık dışı uygulamalarına bir an evvel son verilmeli.” sözlerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kutsallara saldırmakta beis görmeyen işgalci İsrail karşısında tüm insanlığın birlik olması gerektiğini belirtti.

BM başta olmak üzere ilgili tüm uluslararası platformlarda yoğun diplomasi yürüttüklerini ancak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) gereken sorumluluk bilincini sergileyemediğini vurguladı.

Erdoğan, Papa Fransuva’nın vermeyi sürdüreceği mesaj ve tepkilerin Hristiyan dünyasını ve uluslararası toplumu harekete geçirmek bakımından büyük önem taşıdığının altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz