Cuma namazı bugün saat kaçta? 21 Mayıs 2021 il il Cuma namazı saatleri

0
132

Cuma namazı bugün saat kaçta? 21 Mayıs 2021 il il Cuma namazı saatleri

21 MAYIS CUMA NAMAZI SAATLERİ

Bir cuma gününe daha ulaşmanın mutluluğunu yaşayan Müslümanlar, yaşadıkları illerin cuma namazı saatini öğrenmek için araştırmalar yapıyor.

CUMA NAMAZININ ÖNEMİ

Cuma namazı ibadetini yerine getirmek için camilere gidecek olan vatandaşlar, ’21 Mayıs Cuma namazı saat kaçta?’ sorusuna yanıt arıyor.

Cuma hutbesinin okunmasının ardından kılınacak olan cuma namazında, sosyal mesafe kurallarına uyulacak. Kişiler, yaşadıkları ilin 21 Mayıs Cuma namazı saatine riayet edecek.

Peki, 21 Mayıs Cuma namazı saat kaçta? İşte, 21 Mayıs Türkiye geneli il il cuma namazı vakitleri..

İL İL CUMA NAMAZI VAKTİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Müslümanlar için cuma günü çok değerli ve mübarek bir gündür. Cuma namazı ile ilgili Kur’an- Kerim’de şöyle buyrulmaktadır:

“Adem o gün yaratıldı, o gün cennetten yere indirildi, o gün tövbesi kabul edildi ve o gün vefat etti, kıyamet günü de o gün kopacaktır. İns ve cinden başka hiçbir yaratık yoktur ki, tan yeri ağardıktan gün doğuncaya kadar ­kıyamet belki bu gün kopar korkusu ile­ kulak kabartmasın. Bir de o günün içinde bir saat vardır ki, bir Müslüman kul, o vakte denk gelip, o esnada namaz kılıp Allah Teâlâ Hazretleri’nden bir hacetini dilerse, onu Allah Teala muhakkak ona verir.”

Cuma suresinde yüce Allah bütün müminlere şöyle seslenmektedir:

“Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz