Çanakkale’de 12 gündür aranan zihinsel engelli kadın ölü halde bulundu

TARLAYA GİTTİKTEN SONRA HABER ALINAMADI

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde 28 Nisan günü tarlasına gitmek için evinden çıkan ve o gündür haber alınamayan zihinsel engelli kadın, hayatını kaybetmiş halde bulundu.

EN SON SANTRAL YAKINLARINDA GÖRÜLDÜ

4 çocuk annesi olan Cemile Aslan Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Kayacık köyünde yaşıyordu. 61 yaşındaki Aslan, 28 Nisan günü tarlaya gitmesinden sonra kendisinden haber alınamadı.

12 GÜN SONRA BAŞKA BİR KÖYDE CANSIZ BEDENİ BULUNDU

12 gündür aranan yaşlı kadın, en son dün saat 14.00 sıralarında rüzgar enerji santralinde çalışan bir güvenlik görevlisi tarafından santral yakınlarında bulunan boş arazide görüldü.

KESİN ÖLÜM NEDENİ BELİRLENECEK

Santral görevlisi bu durumu hemen köy muhtarı Ali Can’a bildirdi. Cemile Aslan’a ulaşamayan muhtar, durumu ailesine ve jandarmaya haber verdi.

Çanakkale de 12 gündür aranan zihinsel engelli kadın ölü halde bulundu #1

AKUT, AFAD ve iz takip köpeklerinin de katılımı ile yaşlı kadın için arama çalışmaları başlatıldı.

Hayvanlarını otlatmaya götüren Arasanlı Köyü Muhtarı Ersin Ergin, Sarpdere köyü Yörükkonağı mevkiinde yerde yatan bir kadın cesedi görünce, jandarmaya haber verdi. Jandarmanın yaptıkları inceleme sonucu, cesedin 12 gündür aranan Cemile Arslan’a ait olduğunu belirlendi.

Çanakkale de 12 gündür aranan zihinsel engelli kadın ölü halde bulundu #2

Talihsiz kadının cenazesi yapılan incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Arslan’ın cenazesi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.