Bu hafta Kabine Toplantısı ne zaman? Pazar günü ve maske yasağı gündemde..

0
194

Bu hafta Kabine Toplantısı ne zaman? Pazar günü ve maske yasağı gündemde..

BU HAFTA KABİNE TOPLANTISI VAR MI, NE ZAMAN?

Türkiye 1 Haziran’dan itibaren uygulamaya konulan kademeli normalleşme sürecinin ikinci aşamasının sonuna geliyor.

PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KALDIRILACAK MI?

Bu noktada, koronavirüs pandemisi ve Türkiye’yle ilgili pek çok konuda önemli kararların alındığı Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, bu hafta ne zaman yapılacak araştırılıyor.

MASKE ZORUNLULUĞU KALKACAK MI?

Vaka sayılarının 5 ile 6 bin bandında seyretmesi ve aşılama sürecinin hız kazanmasıyla birlikte Pazar günü ve hafta içi uygulanan sokağa çıkma yasaklarının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak ediliyor.

TURİZMDE KDV İNDİRİMİ

Öte yandan maske zorunluluğunda esnemeye gidilip gidilmeyeceğini merak eden vatandaşlar, bu hafta kabine toplantısı var mı, ne zaman? sorusuna yanıt arıyor.

Peki bu hafta Kabine Toplantısı var mı, ne zaman? İşte detaylar….

İki haftada bir gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde 21 Haziran Pazartesi günü yani yarın koronavirüs gündemiyle toplanacak.

Toplantıda düşen vaka sayılarıyla birlikte Pazar günü yasaklarının kaldırılması, sokağa çıkma yasağı saatini ileri alınması gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor. Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklama, vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Bu hafta Kabine Toplantısı ne zaman? Pazar günü ve maske yasağı gündemde.. #1

1 Haziran’da yürürlüğe giren kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabı ile hafta içi uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, saat 22.00’den sonra olacak şekilde düzenlenmiş, Pazar günleri ise tamamen kısıtlama kapsamında kalmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin pazar günleri devam eden yasaklara ilişkin düzenleme yapması bekleniyor.

Hafta içi 22.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının 23.00’e ertelenmesi de konu başlıkları arasında yer alıyor.

Bu hafta Kabine Toplantısı ne zaman? Pazar günü ve maske yasağı gündemde.. #2

Artan aşılamayla birlikte açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması da gündemdeki yerini koruyor.

Özellikle fiziksel mesafeye uyulan ve yeterli düzeyde havalandırmayla hijyeni sağlanan ortamlarda maskesiz durulmasına ilişkin görüşmelerin, toplantıda gündeme getirilmesi bekleniyor.

Bu hafta Kabine Toplantısı ne zaman? Pazar günü ve maske yasağı gündemde.. #3

Toplantı sonrasında turizmciler için de bir açıklama gelmesi bekleniyor. Bu kapsamda turizmcilere sağlanan ve bu ay sona erecek KDV desteğinin uzatılması gündemde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz