Aydın’da aşılama oranı 500 bini geçti

0
210

Aydın’da aşılama oranı 500 bini geçti

2. DOZ AŞILAR İÇİN EKİPLER EVE GELDİ

Efeler’de, sokağa çıkma kısıtlamasında hastaneye gidemeyen vatandaşların aşıları evlerde yapıldı.

AŞILAMA ORANI YARIM MİLYONA ULAŞTI

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar ile ilgili yapılan açıklamada “Hastanelerimizde her gece saat 24’e kadar devam eden aşılama çalışmalarında sağlık tesislerimize gelemeyen vatandaşlarımızın 2.doz aşılamaları, İdari izin sürecinde de Efeler İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Hekimlerimiz tarafından adreslerine ulaşılarak yapıldı. Efeler İlçesi Kocagür Mahallesi Muhtarı Orhan Akrancı’nın desteği ile mahallede yaşayan vatandaşlarımızın 2.doz aşılamaları toplu olarak aile hekimlerimiz tarafından gerçekleştirildi” ifadelerine yer verildi.

Aydın da aşılama oranı 500 bini geçti  #1

Covid-19 ile mücadele kapsamında aşı çalışmalarında birinci doz uygulanmasının yanı sıra ikinci doz aşılamaları da aralıksız devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan anlık verilere göre Aydın’da yapılan aşı rakamları ise yarım milyona ulaştı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde, 11 Mayıs Salı günü verilerine göre ülke genelinde toplam 25 milyon 262 bin 553 aşı yapıldı. Türkiye aşı tablosuna bakıldığında ise Aydın’da 281 bin 378 kişiye birinci doz, 218 bin 795 kişiye de ikinci doz olmak üzere toplam 500 bin 173 aşı vuruldu. Alınan tedbirler ile birlikte il genelinde vaka sayılarında düşüş yaşanmaya başlanırken Aydın İl Sağlık Müdürlüğünden de vatandaşların rehavete kapılmaması uyarısı yapıldı.

Aydın da aşılama oranı 500 bini geçti  #2

Aydın da aşılama oranı 500 bini geçti  #3

Aydın da aşılama oranı 500 bini geçti  #4

Aydın da aşılama oranı 500 bini geçti  #5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz