Almanya’daki Final Four öncesi, yönetim kurulu ve sporcu ailelerine vize çıkmadı

0
140

Almanya’daki Final Four öncesi, yönetim kurulu ve sporcu ailelerine vize çıkmadı

ULUSLARARASI BASIN ALINMADI

Almanya’nın Köln kentinde 28-30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan EuroLeague Final Four’u öncesinde büyük bir skandal yaşanıyor.

DIŞİŞLERİ DEVREYE GİRECEK

Almanya, Anadolu Efes yönetim kurulu üyeleri ve sporcu ailelerinin yaptığı vize başvurusunu reddetti. Aynı zamanda Euroleague’in ana sponsorları, yayıncı kuruluş olan beIN Sports çalışanlarının yanı sıra diğer organizasyonu takip edecek olan medya mensuplarına da şu ana kadar vize verilmedi.

Euroleague yetkilileri ve Köln Belediyesi’nin girişimlerine rağmen olumlu sonuç alınamazken, uluslararası bir turnuva düzenleyen Almanya’nın organizasyona uluslararası basını almaması büyük şaşkınlık yarattı.

 

Final Four’da İtalyan ve İspanyol sporcuların eşleri ve çocukları bulunabilecekken, Türk sporcuların ailelerinin yanı sıra yönetici ve medya mensupları da bu organizasyonu takip edemeyecek.

Almanya daki Final Four öncesi, yönetim kurulu ve sporcu ailelerine vize çıkmadı #1

Yaşanan bu kriz sonrası Türk Dışişleri’nin de devreye girerek, Alman hükümeti nezdinde girişimlerde bulunması ve Almanya hükümetinin bir an önce bu skandal kararından vazgeçmesi bekleniyor.

Hizmet pasaportu sahibi ve görevlendirme yazısı bulunan gazetecilerde bir sorun yaşanmayacağı da bildirilirken yine de Euroleague’in turnuvayı Köln’den başka bir yere alması gerektiği konusunda fikir birliği ortaya çıktı.  ‘Nasıl Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul’dan alındıysa, Final Four’un da Köln’den alınması gerekli’ görüşü ağırlık kazandı.

Almanya daki Final Four öncesi, yönetim kurulu ve sporcu ailelerine vize çıkmadı #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz