Zonguldak’ta üvey kız kardeşine tecavüz eden şahsa 34 yıl hapis istendi

0
160

Zonguldak’ta üvey kız kardeşine tecavüz eden şahsa 34 yıl hapis istendi

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Geçen yıl 24 Şubat’ta Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan 17 yaşındaki S.K., annesi H.K.’nın yardımıyla evde doğum yaptı.

CİNSEL İSTİSMARAN DAVA AÇILDI

S.K., kanaması durmayınca annesi ve ağabeyi G.K. tarafından Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı.

SAVCI MÜTALAASINI SUNDU

Tedavisi yapılan S.K., annelerinin bir, babalarının ise ayrı olduğu ağabeyi S.K.’nin kendisine evde cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

34,5 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Doğan bebekten alına DNA örnekleriyla yapılan karşılaştırmada babanın S.K. değil, diğer ağabeyi G.K. olduğu tespit edildi.

S.K.’nin Adli Tıp Kurumu’ndan alınan raporunda ise ruhsal yönden kendini savunamayacak durumda olduğu ve mevcut zeka geriliğinin hekim olmayanlarca anlaşılabileceği, ancak vereceği ifadelere ana hatları ve kuvvetli delillerle desteklendiği takdirde itibar edilebileceği belirtildi.

Zonguldak ta üvey kız kardeşine tecavüz eden şahsa 34 yıl hapis istendi #1

Gözaltına alınan ağabeylerden G.K. tutuklanırken, S.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcısı’nın hazırladığı iddianamede, G.K. ve S.K. hakkında ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından dava açıldı.

Anne H.K. hakkında ise ‘suçu bildirmeme’ suçundan 1,5 yıl hapis cezası talep edildi. S.K. ise doğumun ardından bebeğiyle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı.

Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık S.K., tutuksuz sanıklar G.K. ile anne H.K. ve avukatlar katıldı. Duruşmada, Cumhuriyet Savcısı mütalaasını mahkemeye sundu. Mütalaada, S.K.’nın iki ağabeyinin de cinsel istismarına maruz kaldığını beyan ettiği ifade edildi.

Tutuksuz sanık S.K.’nın hafif zeka geriliği olan S.K.’yi bıçak ve ayakkabı ile darbederek birden fazla kez nitelikli cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 45,5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Tutuklu sanık G.K.’nın ise bebeğin babasının olduğunun ortaya çıktığı ve fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamayan mağdureye birden fazla nitelikli cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 34,5 yıla kadar hapsi istendi.

Tutuksuz sanık anne H.K. için ise sanıkların öz çocukları olması nedeniyle tanıklıktan çekilebilecek kişiler arasında olması nedeniyle beraatine karar verilmesi talep edildi. Duruşma, mütalaaya karşı avukatların savunma yapması için ertelendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz