Zeytinburnu’nda mahalleye giren yılan panik yarattı

0
217

Zeytinburnu’nda mahalleye giren yılan panik yarattı

MERDİVEN ALTINA GİRDİ

Dün akşam saat 21.00 sıralarında İstanbul Zeytinburnu Yenidoğan Mahallesi 46/1 Sokak’ta bir binanın önünde yaklaşık 2 metre uzunluğundaki yılanı gören mahalle sakinleri büyük panik yaşadı.

“KOMŞULAR ÇOK TEDİRGİN, KİMSE EVİNE GİREMİYOR”

Çevredeki insanlardan korkan yılan ise kaldırım ile binanın merdiveni arasındaki boşlukta saklandı.

“ZEHİRLİ OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR”

Olay, belediye ve itfaiye ekiplerine bildirildi.

“MUHTEMELEN ENGEREK YILANI”

Kaldırımın çevresi belediyenin fen işleri ekipleri tarafından kazılsa da binanın giriş merdiveninin altına saklanan yılan, girdiği yerden çıkarılamadı. Mahalle sakinlerinin tedirgin bekleyişi ise sürüyor.

Zeytinburnu nda mahalleye giren yılan panik yarattı #1

Mahallenin muhtarı Hüseyin Sarıyer, “Vatandaşlar ihbarda bulundu, mahallede çıngıraklı zehirli bir yılanın olduğu söylendi. Biz itfaiye ve emniyet birimlerine haber verdik. Zeytinburnu Zabıta Müdürlüğü ekipleri burada çalışıyor. Bir ara yılanın kafasını gördük. Burası kalabalık olduğu için kaçtı. Kazı çalışmaları devam ediyor. Fen işlerinden bir kepçe bekliyoruz. Komşular çok tedirgin kimse evine giremiyor. Burada besleme falan değil de sanırım dışarıdan gelen ya da pikniğe giden bir araçla gelmiş olduğunu düşünüyoruz. Mahallemizde yılan besleyen aile yok.” dedi.

Zeytinburnu nda mahalleye giren yılan panik yarattı #2

Mahalle sakini Serkan Çelik ise “Yılan ya arabanın altından geldi ya da artık birisi ki koydu bilemiyoruz. Doğalgaz direğine dolandı. Direkten sonra merdiven boşluğuna girdi, delik buldu. Girince burada kaldı. Zabıta geldi belediye geldi, kazıldı. Yılan burada gözüktü. Çıkarmaya çalıştılar ama yine bir yer bulup kendisi kayboldu. Cins olarak bilmiyorum ama zehirli olduğunu söylüyorlar.” diye konuştu.

Zeytinburnu nda mahalleye giren yılan panik yarattı #3

Bir diğer mahalle sakini Muhammed Duyar ise “Yılan muhtemelen engerek yılanı. Zehirli. Çok zehirli bir yılan olduğu söyleniyor. İnternetten de araştırdık tehlikeli bir yılan olduğu belli.” dedi.

Zeytinburnu nda mahalleye giren yılan panik yarattı #4

Zeytinburnu nda mahalleye giren yılan panik yarattı #5

Zeytinburnu nda mahalleye giren yılan panik yarattı #6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz