Yunan basını: Türk İHA’ları Yunanistan’ı kuşattı

0
146

Yunan basını: Türk İHA’ları Yunanistan’ı kuşattı

YUNAN BASININDA GÜNDEM OLDU

Arnavutluk ile Türkiye arasında, 8.2 milyon euroluk İHA/SİHA anlaşması yapıldı.

“TÜRK İHA’LARI YUNANİSTAN’I KUŞATTI”

Satın alma onayı, Arnavutluk İçişleri Bakanı Bildar Kuci’nin askerlerle birlikte İstanbul’daki Bayraktar üretim tesisini ziyaret etmek üzere Türkiye’ye gitmesinin ardından geldi.

“ZAFER GETİREN GÜÇ”

Arnavutluk Parlamentosu tarafından yayınlanan belgede, İHA satın alımının ulusal güvenliğin artırılmasına yönelik olduğu vurgulandı.

“YUNANİSTAN’I TEHDİT EDEBİLİR”

Türkiye’nin İHA ve SİHA gücü ise dünya gündeminden düşmüyor.

Satın alma kararı, Yunan medyasında ses getirdi.

Yunan SL Press sitesi, Arnavutluk ile Türkiye arasındaki anlaşmayı, “Türk İHA’ları Yunanistan’ın etrafını kuşatıyor” başlığı ile duyurdu.

Yunan basını: Türk İHA ları Yunanistan ı kuşattı #1

Haberin detaylarında da şu ifadeler yer aldı:

“Türk Bayraktar TB2 insansız hava araçları, Azerbaycan tarafından Dağlık Karabağ savaşında kullanıldı ve Ermenistan’ı teslim olmaya zorlayarak zafer kazandı. Drone’lar savaşın gidişatını değiştirdi. Türkiye, ürününü tanıtmak ve etkinliğinin reklamını yapmak için bundan yararlandı. Erdoğan, geçmişte Yunanistan’a baskı yapmak için Arnavutluk’u kullandığını kanıtladı.

Avlona’nın deniz üssü, Bayraktar TB2’nin üssü haline gelebilir ve her an Yunanistan’ı tehdit edebilir. Othonos’ta özel kuvvetler karakolu kurulduğunu açıklayan Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı, teşkil ettiği tehlikeyi fark etti. Bu yılın mart ayına kadar hazır olması bekleniyordu, ancak olmadı.”

Yunan basını: Türk İHA ları Yunanistan ı kuşattı #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz