Washington Post: ABD Zelensky’i Polonya’ya kaçırabilir

0
143

Washington Post: ABD Zelensky’i Polonya’ya kaçırabilir

RUSYA İLERLEYECEK, SAVAŞ BÜYÜYECEK

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatının 11. gününde Rus ordusu, başkent Kiev’in kuşatmasına adım adım yaklaşıyor.

ABD’NİN ZELENSKY VE KABİNESİNİ KAÇIRMA PLANI

Ukraynalılar, askerler ve sivillerle direnmeye kararlı görünse de Kiev’in düşmesi, savaşın gidişatını Rusya’nın lehine çevirebilir.

HÜKÜMET POLONYA’YA TAŞINABİLİR

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Polonya’ya kaçtığı iddialarını yalanlamasına rağmen, Kiev’in düşmesi halinde direnişi nereden devam ettireceği hakkında çeşitli öngörüler var.

KİEV DÜŞERSE TAHLİYE PLANI HAZIR

Washington Post: ABD Zelensky i Polonya ya kaçırabilir #1

ABD’nin yüksek tirajlı gazetelerinden Washington Post’un ABD ve Avrupa’dan yetkili kaynaklara dayandırdığı haberinde, Rusya ordusunun Ukrayna’da ilerleyişini sürdürerek ülkede işgale karşı kanlı ve uzun bir isyana zemin hazırlayacağına inanıldığı ifade edildi.

Washington Post: ABD Zelensky i Polonya ya kaçırabilir #2

ABD’nin Ukrayna’ya sağladığı silah yardımlarının bu uzun dönem için hayati önemde olduğu değerlendirilen haberde, ABD Dışişleri Bakanlığı ile Pentagon’un, Rusya güçlerinin Kiev’i tamamen ele geçirme ihtimaline karşı Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky ile kabinesinin kaçışı üzerine planlar yaptığı kaydedildi.

Washington Post: ABD Zelensky i Polonya ya kaçırabilir #3

Haberde, ismi gizli tutulan bir yetkilinin, “Zelensky’nin Polonya’da sürgündeki bir hükümet kurduğu bir senaryo da dahil olmak üzere, şu anda her olasılık için acil durum planlaması yapıyoruz.” ifadesine yer verildi.

Washington Post: ABD Zelensky i Polonya ya kaçırabilir #4

Zelensky’nin bu süreçte ABD’li yetkililerle daha güvenli bir yere geçmesi konusunu görüştüğü, Kiev’in düşmesi durumunda güvenlik ekibinin Zelensky’i ve kabine üyelerini hızlıca yeniden başka bir noktaya yerleştirmeye hazır planlarının olduğunu belirttiği aktarıldı.

Washington Post: ABD Zelensky i Polonya ya kaçırabilir #5

Washington Post: ABD Zelensky i Polonya ya kaçırabilir #6

ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Ukrayna, Rusya’ya karşı kazanabilir – HABER İÇİN TIKLAYIN

Washington Post: ABD Zelensky i Polonya ya kaçırabilir #7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz