Ukrayna’da gemiden düşen denizci toprağa verildi

0
219

Ukrayna’da gemiden düşen denizci toprağa verildi

20 GÜN SONRA DENİZ YÜZEYİNDE BULUNDU

20 Nisan günü Ukrayna’nın Nika-Tera Limanı’nda Kamer Denizcilik şirketine ait ‘Sava’ adlı gemide yemek molası verildiği sırada gemi personeli Orhan Kaymak (44), ortadan kayboldu.

GÖZYAŞLARI İÇERİSİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Kendisinden haber alamayan arkadaşları, gemide Kaymak’ı aramaya başladı.

“OĞLUMUN HİÇBİR ŞİKAYETİ YOKTU”

Pasaportunu, telefonu ve şahsi eşyalarını gemide bırakarak ortadan kaybolan Kaymak’ın denize düştüğünden şüphelenen arkadaşları, kurtarma ekiplerine bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Gelen ekiplerin denizde yaptığı aramalarda Kaymak’a ulaşılamadı.

Gemicinin cansız bedeni, 20 gün sonra deniz yüzeyinde bulundu. Dalgıçlar tarafından denizden çıkartılan Kaymak’ın cesedi, morga kaldırıldı.

Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Ukrayna’da gemiden düşen denizci toprağa verildi #1

Orhan Kaymak’ın cenazesi, yakınları tarafından Ukrayna’da teslim alınarak hava yoluyla İstanbul’a getirildi.

Daha sonra kara yoluyla Ordu’ya götürülen Kaymak’ın cenazesi, Ordu’nun Perşembe ilçesine bağlı Babalı Mahallesi’ndeki Uzundüz Camisi2nde kılının cenaze namazının ardından Uzundüz Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ukrayna’da gemiden düşen denizci toprağa verildi #2

Kaymak’ın babası Teyfik Kaymak, oğluyla en son denize düşmeden iki gün önce konuştuğunu belirterek, “Yurt dışı gemilerinde çalışıyordu. Ukrayna’ya yük almaya gittiler. Ukrayna’da gemi yüklenirken, gece saat 03.30 sularında denize düşüyor. Biz orada onu 20 gün bulamadık. Daha sonra suyun üstüne çıkıyor ve orada bulunuyor. Ukrayna’daki Türk Konsolosluğu otopsi yaptı ve herhangi bir darp izine rastlamıyor ama denize canlı veya ölü mü düştü diye araştırma yapılıyor. Karaciğerinden parça alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlatmış. Savcılık gemideki personelin ifadesini alıyor. O konudaki tahkikat devam ediyor. Denize düşmeden iki gün önce bizi aradı. Görüştük kendisiyle. Hiçbir şikayeti yoktu. İyi olduğunu söylemişti. İki gün sonra da kaybolduğunu öğrendik.” dedi.

Ukrayna’da gemiden düşen denizci toprağa verildi #3

Kaymak’ın ağabeyi Mehmet Ali Kaymak ise, devlet yetkililerine teşekkür ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Ulaştırma Bakanımıza ve Sayın Dışişleri Bakanımıza, İçişleri Bakanımıza ve Dışişleri Bakan Yardımcımıza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü onların destekleri olmasaydı kesinlikle kardeşimin bulunacağını zannetmiyorduk. Hepsinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Ukrayna’da gemiden düşen denizci toprağa verildi #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz