Twitter mavi tik başvurusu 2021: Mavi tik nasıl alınır?

0
119

Twitter mavi tik başvurusu 2021: Mavi tik nasıl alınır?

MAVİ TİK NEDİR?

Twitter mavi tik programını yaklaşık 4 yıl önce askıya almıştı. Geçtiğimiz günlerde yeniden bu programın başlayacağını duyuran Twitter, detayları paylaştı.

TWİTTER MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Yeni ve güncellenmiş sistem sayesinde kullanıcılar kolaylıkla başvurularını tamamlayıp profillerinin yanına mavi tiklerini alabilecekler.

Twitter kullanıcıları, mavi tik başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyor. Peki mavi tik nedir ve nasıl alınır? İşte ayrıntılar..

Mavi tik, doğrulanmış bir sosyal medya hesabının yanında görünen mavi rozettir. Sosyal medya dünyasında mavi tik, popülerlik göstergesi olan bir statü sembolüdür. Twitter, Facebook, Instagram vb. birçok sosyal medya platformunda mavi tik almak mümkündür.

Twitter’da profilinizde mavi tikinizin olması yaptığınız iş yada etkinlikler tarafından tanınan ve bilinen birisi olduğunuzu belirtmektedir. Genelde müzisyenler, politikacılar, içerik üreticileri gibi işlerinde popüler insanlarda bu mavi tikler bulunmaktadır.

Twitter mavi tik başvurusu 2021: Mavi tik nasıl alınır? #1

Mavi tiki alabilmek için ilk gereklilik, telefon numarası ile e-posta hesabı onaylanmış ve aktif bir Twitter hesabına sahip olmaktır.

Başvuru yapılan hesap, temel yeterlilikleri karşılıyorsa, ayarlar sekmesinde hesap bölümünde yer alan başvuru sekmesinden buradaki formu doldurmak ve gerekli olan kimlik bilgileri gibi bilgileri vermek gerekiyor.

Twitter’ın talep ettiği maddeler şu şekilde:

Yukarıdaki maddeler eksiksiz şekilde tamamlandığında sıra hesabı doğrulatma talebine geliyor.

Bu aşamadan sonra Twitter mavi tik onaylatma bağlantısına tıklayarak, karşınıza çıkan pencerede “Devam Et” düğmesine tıklayın ve ardından hesabı onaylatacağınız Twitter adresiyle yola devam edin.

Akabinde Twitter’dan gelecek onayı beklemek durumundasınız.

Twitter mavi tik başvurusu 2021: Mavi tik nasıl alınır? #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz