Türk zırhlısı Yörük 4×4’ün pikap versiyonu geliyor

0
80

Türk zırhlısı Yörük 4×4’ün pikap versiyonu geliyor

YÖRÜK 4×4’ÜN PİKAP VERSİYONU İLK KEZ TANITILACAK

Türkiye’nin savunma sanayisinde yaptığı ihracatta zırhlı muharebe araçları önemli yer tutuyor.

MODÜLER YAPIYA SAHİP

Son dönemde ihracat başarılarıyla dikkati çeken Türk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticilerinden Nurol Makina, 17-20 Ağustos’ta gerçekleştirilecek fuara, zırhlı muharebe araçları Ejder Yalçın ve Yörük 4×4 ile katılacak. Ejder Yalçın muharip araç ve ambulans konfigürasyonlarıyla sergilenecek.

“BM BARIŞ KORUMA VE NATO GÖREVLERİ DAHİL BİRÇOK ALANDA LOJİSTİK FAALİYETLERDE KULLANILABİLECEK”

Kalifikasyonu tamamlanan ve geçmiş fuarlarda sergilenen prototipten farklılıklar içeren Yörük 4×4 de IDEF’te boy gösterecek. IDEF 2021’de ayrıca Yörük 4×4’ün pikap versiyonu ilk kez tanıtılacak.

ZIRH SİSTEMİ ÜST SEVİYE KORUMA SAĞLIYOR

Türk zırhlısı Yörük 4x4 ün pikap versiyonu geliyor #1

Yörük 4×4 Zırhlı Pikap, Nurol Makina’nın yine özgün tasarımı ve üretimiyle modüler yapıya sahip, aynı platform üzerinde farklı koruma seviyeleri sunan ve farklı görev konseptlerine hizmet eden bir araç olarak geliştirildi.

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, çok amaçlı bir zırhlı araç olarak Yörük pikabın çetin hava ve arazi koşullarında, emniyetli malzeme ve mühimmat taşımanın yanı sıra silah taşıyıcı olarak başarıyla görev yapabileceğini söyledi.

Türk zırhlısı Yörük 4x4 ün pikap versiyonu geliyor #2

Yörük 4×4 Zırhlı Pikap Aracı’nın bu özellikleriyle asimetrik tehdit ve çatışma ortamlarında, Birleşmiş Milletler Barışı Koruma ve NATO görevleri dahil birçok alanda lojistik faaliyetlerde kullanılabileceğini ifade eden Aykol, “Yörük pikap, off-road arazi koşullarında çevik bir şekilde hareket edebilen yüksek süratli, birden çok maksadı yerine getirebilecek karma bir araç olarak kullanıcılarına eşsiz avantajlar sunmakta ve harekat alanındaki mevcut bir kritik boşluğu doldurmayı amaçlamaktadır. Nitekim bu araç geliştirilirken yurt içi ve dışındaki farklı kullanıcıların istekleri sentezlenmiştir.” dedi.

Türk zırhlısı Yörük 4x4 ün pikap versiyonu geliyor #3

Aracın, üzerine manuel ve uzaktan komutalı çeşitli silah sistemlerinin entegrasyonuna imkan sağladığını belirten Aykol, ölçeklenebilir zırh sistemi ile NATO standartlarına göre üst düzey koruma seviyelerine çıkmanın mümkün olduğunu vurguladı.

Aykol, taşıma yeteneğiyle emniyet gereksinimini optimum seviyede birleştiren ve kendi kendine yeterli bir platform sunan aracın, ikmal görevi icra ederken kendi emniyetini sağlayabildiğini ve aynı zamanda konvoy emniyetine katkıda bulunabildiğini dile getirdi.

Aracın, NATO Jenerik Araç Mimarisi ile uyumlu altyapıya ve Nurol Makina’nın özgün geliştirdiği dijital kokpit, sürüş destek ve uzaktan kontrol gibi teknolojilere sahip olduğunu ifade eden Aykol, Yörük 4×4 Zırhlı Pikap’ın 5 kişilik personel taşıma kapasitesiyle kullanıcısına hizmet vereceğini kaydetti.

Türk zırhlısı Yörük 4x4 ün pikap versiyonu geliyor #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz