TŞOF: Hibe ödemeleri esnafımıza can suyu olacak

0
205

TŞOF: Hibe ödemeleri esnafımıza can suyu olacak

“HİBE ÖDEMELERİ ESNAFIMIZA CAN SUYU OLACAK”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkan Vekili Ali Fuat Şeker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamaların, tüm esnafı heyecanlandırdığını belirtti.

TŞOF: Hibe ödemeleri esnafımıza can suyu olacak #1

Türkiye olarak salgın sürecinden en kısa sürede kurtulmak için herkesin canla başla mücadele ettiğini anlatan Şeker, esnafın zor gününde yanında olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile emeği geçenlere teşekkür etti.

“ESNAFIMIZ YENİDEN TİCARİ HAYATINA TUTUNABİLECEK”

Şoförlerin yaklaşık 14 aydır iş yapamadıklarını ve bu nedenle ekonomik anlamda zorluk yaşadığını vurgulayan Şeker, “Öncelikle 3 bin ile 5 bin liralık hibe ödemeleri bizleri mutlu etti. Çünkü ekonomik anlamda esnafımız çok zor bir dönemden geçiyor. Hibe ödemeleri esnafımıza can suyu olacak.” diye konuştu.

“3 AYLIK BAĞKUR BORCU ÖDENMİŞ SAYILSIN”

Şeker, 1 Haziran itibarıyla kapalı olan iş yerlerinin de kademeli olarak açılmasını istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“415 meslek dalı var, inşallah kapalı sektör kalmaz diye umut ediyoruz. KOSGEB tarafından hizmet sektörüne 2 yıl ödemesiz ve faizsiz 30-40 bin liralık kredi talep ediyoruz. Ayrıca bu süreçten olumsuz etkilenen esnafımızın banka kredi borçlarının bir yıl ertelenmesini istiyoruz.

Yine esnafın zor günleri rahatça atlatabilmesi amacıyla 3 aylık Bağ-Kur prim borçlarının da ödenmiş olarak sayılmasını talep ediyoruz. Bu taleplerimizin de karşılanması halinde, esnafımız yeniden ticari hayatına sıkı sıkı tutunabilecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz