Thodex’in kurucusu Faruk Fahri Özer’e yardım eden kişi yakalandı

0
194

Thodex’in kurucusu Faruk Fahri Özer’e yardım eden kişi yakalandı

ÖZER’E YARDIM EDEN KİŞİ YAKALANDI

Kripto para borsası Thodex’in firari kurucusu Faruk Fatih Özer’in yatırımcılarını milyonlarca dolar dolandırarak yurtdışına kaçmasına ilişkin yürütülen soruşturma devam ediyor.

İTİRAF ETTİ

Halen Arnavutluk sınırları içerisinde olan ve 108 milyon dolarla kayıplara karışan Özer’in izi adım adım takip ediliyor.  Özer’e yardım eden Arnavut vatandaşları bir bir yakalanıyor.

HAVALİMANINDAN ALIP OTELE YERLEŞTİRDİĞİNİ SÖYLEDİ

Faruk Özer’in kaldığı otelde güvenlik kamerasına yansıyan kırmızı beyaz montlu Arnavutluk vatandaşı Altjan Canaj (Altyan Canay) adlı kişi yakalandı.

ÖZER, ARNAVUTLUK’TA SAKLANIYOR

TRT Haber’den Ceyda Muslu’nun haberine göre, yardım ettiğini itiraf etti Canaj, kaçışta asıl pay sahibi olan Edevaldo Haxhiu adlı kişiyle Faruk Fatih Özer’e yardımcı olduklarını itiraf etti. Canaj, ifadesinde Faruk Özer’in suçlu olduğunu basında çıkan haberlerden sonra anladığını söyledi.

Thodex’in kurucusu Faruk Fahri Özer e yardım eden kişi yakalandı #1

Thodex’in firari kurucusu Özer’i hatırlı bir arkadaşının isteğiyle havalimanında karşılayıp otele götürdüklerini anlattı. Canaj, basından Özer’in büyük bir dolandırıcılığın içinde olduğunu öğrenince, Edevaldo Haxhiu ile yeniden görüştüğünü söyledi. Korktukları için 15 gündür polisten kaçtığını ve saklandığını ifade etti.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre Faruk Fatih Özer, Arnavutluk’ta gıda ürünleri tedarikçisi bir firmanın yöneticisiyle birlikte saklanıyor.

Thodex’in kurucusu Faruk Fahri Özer e yardım eden kişi yakalandı #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz