TFF’den Şampiyonlar Ligi açıklaması

0
229

TFF’den Şampiyonlar Ligi açıklaması

İSTANBUL’DAN ALINIP PORTEKİZ’E OYNANMASINA KARAR VERİLMİŞTİ

UEFA, Şampiyonlar Ligi finali geçen sene koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye’den alınmıştı.

“UEFA, FARKLI ORGANİZASYONLARIN İSTANBUL’DA DÜZENLENMESİ YÖNÜNDEKİ KARARINI AÇIKLAYACAKTIR”

Bu sezon da İngiltere’nin baskısıyla koronavirüs önlemleri sebep gösterilip Türkiye’den alınması istenmişti. Ayrıca İngiliz hükümeti Türkiye’yi riskli ülkeler listesine almıştı.

“STADI, YENİ YÜZÜYLE BU ÖNEMLİ FİNALE HAZIRLADIK”

UEFA, yaşanan bu olaylar sonrasında yeni bir karar alarak, bu sezon 29 Mayıs’ta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak final, UEFA’nın kararıyla Portekiz’de oynanacak.

“TAM KAPANMA NEDENİYLE İNGİLTERE’DEN İSTANBUL’A TARAFTARLARIN GELİŞLERİNDE PROBLEMLER YAŞANACAKTI”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, UEFA’nın 2021 Şampiyonlar Ligi Finali’nin İstanbul’dan Portekiz’in Porto kentine alma kararı nedeniyle UEFA Başkanı Ceferin’in üzüntülerini kendilerine ilettiğini belirterek, “UEFA, çok yakın zamanda, Şampiyonlar Ligi finali dahil olmak üzere, farklı organizasyonların İstanbul’da düzenlenmesi yönündeki kararını açıklayacaktır.” dedi.

“HERKES ÜZÜNTÜLÜ”

TFF den Şampiyonlar Ligi açıklaması #1

Servet Yardımcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TFF’nin 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ni düzenleme hakkının İstanbul’a verildiği Mayıs 2018’den itibaren, bu karşılaşmanın organizasyonuna ilişkin tüm hazırlıklarını uluslararası, ulusal ve yerel makamlarla büyük bir titizlik içinde yürüttüğünü hatırlatarak, “TFF olarak maçın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki kapsamlı yenileme işlemlerini özverili çalışmalar sonunda kusursuz bir biçimde tamamladık ve ülkemizin en büyük stadını yeni yüzüyle bu önemli karşılaşmaya hazır hale getirdik. Ayrıca, final maçının takımlar, oyuncular, taraftarlar ve görevliler için sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapılmasını sağlamak için her türlü gayret gösterildi. Bu çabalar organizasyonun son detaylarını görüşmek üzere İstanbul’a gelen UEFA ve finalist takımların yetkilileri tarafından takdirle karşılandı.” ifadelerini kullandı.

TFF den Şampiyonlar Ligi açıklaması #2

“Salgınla mücadeleye karşı hükümetimizin aldığı tam kapanma kararıyla birlikte Türkiye’deki vaka sayısında çok hızlı bir düşüş yaşandığı dönemde, Birleşik Krallık hükümeti ülkemizle ilgili zamanlaması manidar sayılabilecek kırmızı liste kararı aldı.” sözlerini kullanan Yardımcı, “Bu karar nedeniyle, İngiltere’den İstanbul’a taraftarların gelişlerinde problemler yaşanacaktı. Ayrıca, takımların ülkelerine dönüşlerinde karantinaya girme zorunluluğu nedeniyle Euro 2020 öncesi büyük güçlüklerle karşılaşacaklarını gördük.” şeklinde konuştu.

Futbolseverlerin futbolun en büyük paydaşlarından biri olduğuna dikkat çeken Yardımcı, şöyle konuştu:

“Chelsea ve Manchester City kulüplerini ve onların taraftarlarını şehrimizde ağırlayıp Şampiyonlar Ligi sezonunu muhteşem bir finalle kapatmaya hazırdık. Bizim hayalimiz hep 2005 finali gibi, 70 bin kişinin tribünlerde olduğu unutulmaz bir finaldi. İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi Finali ev sahipliğinin üst üste iki yıl ertelenmesi nedeniyle herkes üzüntülü. UEFA Başkanı Ceferin de üzüntülerini ve Türkiye’ye bu süreçteki yaklaşımları nedeniyle minnettarlığını dile getirdi. TFF olarak UEFA ile görüşmelerimize devam ediyoruz. UEFA, çok yakın zamanda, Şampiyonlar Ligi finali dahil olmak üzere, farklı organizasyonların İstanbul’da düzenlenmesi yönündeki kararını açıklayacaktır.”

TFF den Şampiyonlar Ligi açıklaması #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz