Temel Karamollaoğlu: Hayat pahalılığı devam ettikçe zam yapsanız ne olur

0
92

Temel Karamollaoğlu: Hayat pahalılığı devam ettikçe zam yapsanız ne olur

“HATAY VE KIBRIS TÜRKİYE’NİN SİGORTASIDIR”

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

“PAHALILIK DEVAM ETTİKÇE ZAM YAPSAN NE OLUR”

Karamollaoğlu, Suriye’de Esad rejiminin sözde halk meclisinin, Türkiye’nin bütünlüğünü hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

Karamollaoğlu, açıklamanın yersiz olduğunu belirterek, “Bölgemizde Rusya ve ABD gibi ülkelerin gölgesine sığınarak, o ülkelerin taşeronluğunu yapmak adına böylesi çıkışlar yapmak, en çok da bu çıkışları yapan ülkelerin zararına olacaktır. İktidarın, Suriye özelinde ve bölgemiz genelinde uyguladığı yanlış politikaları eleştirdik, eleştiriyoruz da fakat Türkiye’nin Suriye’de bulunma gerekçeleriyle Hatay’ın 82 yıl önce anavatana katılımını kıyaslamak gibi bir mantık hatasına da kimse düşmemelidir. Orta Doğu ve Akdeniz’de yaşanan son gelişmelerden sonra bir kez daha anlaşılmıştır ki Hatay ve Kıbrıs Türkiye’nin sigortasıdır. Herkes bu gerçeği görmek mecburiyetindedir.” dedi.

Karamollaoğlu, yılbaşında 385 dolara tekabül eden asgari ücretin 206 dolar seviyelerine gerilediğini belirterek, “Şimdi yüzde 30-35 zam yapacaklarını söylüyorlar, bununla da övünüyorlar. Hayat pahalılığı böyle artmaya devam ettikçe enflasyon sürekli artıp, alım gücü de sürekli düştüğü müddetçe yüzde 40 yapsanız ne olur, yüzde 60 zam yapsanız ne olur? Bugün yüzde 100 zam yapsanız bile dolar cinsinden karşılığı ancak geçen seneye denk gelir; bunun adına da ‘zam’ denmez. Akıl dışı ekonomi politikaları, ülkemizi adete ucuz bir pazar haline getirdi. Paramız pul, ülkemiz pazar oldu.” diye konuştu.

Temel Karamollaoğlu: Hayat pahalılığı devam ettikçe zam yapsanız ne olur #1

Temel Karamollaoğlu: Hayat pahalılığı devam ettikçe zam yapsanız ne olur #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz