Süleyman Soylu’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na miting yanıtı

0
142

Süleyman Soylu’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na miting yanıtı

“CUMHURİYET MEYDANI, MİTİNG ALANI DEĞİL”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin Mersin’de 4 Aralık’ta yapacağı miting için Cumhuriyet Meydanı’na izin verilmediği iddiasına ilişkin açıklama yaptı.

2014 YILINDAN BU YANA MİTİNG YAPILMADIĞINI SÖYLEDİ

Soylu, “Kemal Kılıçdaroğlu’na: Siyaset, kurnazlıkla değil asaletle yürür. Mersin Cumhuriyet Meydanı, 2014 yılından bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmemiştir. Acizliğe ve yalana başvurulması ve siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz” ifadelerini kullandı.

“SİYASİ MAĞDURİYET ÜRETME ÇABASI, SİYASİ AHLAKLA BAĞDAŞMAZ”

Soylu, paylaştığı görselde ise Mersin’de Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu çerçevesinde önceden belirlenen ve izin verilen alanın Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nun yanı olduğunu, 2014 yılından bugüne siyasi partilerin mitinglerinin de bu alanda yapıldığını belirtti.

Soylu, “Tüm bunlar bilinmesine rağmen; önce ‘mitinge izin verilmedi’, sonra ‘Cumhuriyet Meydanı kasten verilmedi’ gibi acizliğe ve yalana başvurulması buradan siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz. Tüm siyasi partilerin ve CHP’nin de daha önce yaptığı gibi Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanında miting yapılmasına yönelik ilgili başvuruya izin verilmemiştir. Biliyoruz ki Kemal Kılıçdaroğlu’nun trolleri bu açıklamaya da saldıracaklardır” ifadelerini kullandı.

 

Süleyman Soylu dan Kemal Kılıçdaroğlu na miting yanıtı #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz