Süleyman Soylu’dan gündeme ilişkin açıklamalar

0
102

Süleyman Soylu’dan gündeme ilişkin açıklamalar

“SAĞLIK SİSTEMİMİZ HİÇBİR ZAMAN ALARM VERMEDİ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber canlı yayınında Aysun Torun, Yahya Bostan ve Melik Yiğitel’in konuğu oldu.

“1 HAZİRAN’DAN SONRA DAHA RAHATLAYACAĞIZ”

Bakan Soylu’nun açıklamalarından önemli ayrıntılar..

“NE OLUR BİRAZ DAHA SABREDİN DİYORUM”

“Süreç boyunca sağlık sistemimiz hiçbir zaman alarm vermedi. Aldığımız tedbirlerle vaka sayılarını 63 bin seviyelerinden 11 bin seviyelerine düşürdük. Bu süreci yönetebiliyoruz. Bizim geçişlerimizin de tedbirli olması lazım. Vatandaşlarımız da bu süreçte birçok fedakarlık ortaya koydu.

“BEKÇİLİK SİSTEMİ, POLİS TEŞKİLATIMIZIN BAŞARILI YÜRÜTÜLMESİNİ SAĞLIYOR”

“1 Haziran’dan itibaren daha rahatlayacağımıza inanıyorum. Niyetimiz mümkün olduğunca kısıtlamaları ortadan kaldırabilmek. Aşılamada ivmeyi yakaladığımız zaman rahat bir adım atacağız. Birinci aşılama bitti, ikinci aşılamada önemli bir noktaya geldik. “

“BEKÇİ UYGULAMASINA İDEOLOJİK BİR BAKIŞ VAR”

Koronavirüsdle mücadelede alınan tedbirlerin, özellikle ekonomiye olumsuz etkisinin farkında olduklarına da değinen Soylu, sektörün tüm kesimleriyle görüştüklerini belirterek, “Bazı sektörleri kendim arıyorum, ‘Ne olursunuz biraz daha sabredin’ diyorum.” dedi.

GENÇLERE UYARI: “TOPLU TAŞIMAYA BİNMEYİN”

“Bekçilik sistemi, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’ye emanet ettiği, polis teşkilatımızın sisteminin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlayan sistemin adıdır.”

“OTOBÜSÜ DURDURUP İNİN AŞAĞI DİYEMEM”

“Vatandaşımıza yönelik, görevini aşan muameleye müsamaha göstermeyiz”

“15 TEMMUZ’U YAPANLAR ABD’DE”

“BÜYÜKELÇİLERİ RANDEVU İSTİYOR, VERMEYECEĞİM”

“AKŞENER’İN DEDİĞİ YAKIŞIR MI”

Süleyman Soylu’dan gündeme ilişkin açıklamalar #1

“CHP’LİLER PARTİLERİNİN OYUNU SORSUN”

“Bekçilerimizin toplam 5 aylık bir eğitim süreci var. Buradaki muradımız şu: Uyuşturucudan, hırsızlığa ve terör olaylarına kadar başarı sağlamak. Vatandaşımız bu uygulamadan memnun. Biz memnuniyet anketleri yapıyoruz. Bekçi uygulamasına yönelik ideolojik bir bakış açısı var.”

“HDP’YE SADECE BAKANLIK VERMEYECEKLER”

Bakan Soylu, zorunlu olmadıkça gençlerin toplu ulaşıma araçlarına binmemelerini söyleyerek, “Gençler toplu taşımaya binmeyin. Oraya zaten zorunlu olarak binenler var” dedi.

“BUNU DİREKT KANDİL SÖYLÜYOR”

“Biz elimizden geldiğince yaptık. Benim otobüsü durdurup inin aşağı dememin anlamı yok. Burada ne kadar insanın binip, binmeyeceği. Benim burada milletimize de istirhamım, toplu olarak bulunduğunuz yerlerden biraz sarfı nazar etmeleri.”

“UYUŞTURUCU İLE TÜRKİYE’NİN TARİHİ MÜCADELESİNİ VERİYORUZ”

Süleyman Soylu’dan gündeme ilişkin açıklamalar #2

“FETÖ’NÜN İÇİNDE OLDUĞU 2 BARONU YAKALADIK”

“Bugün Cumhurbaşkanımızı anti-Semitizm ile suçlayanlar, 15 Temmuz’u yapanları ABD’de tutuyor, ortakları da Birleşik Arap Emirlikleri’nde.”

“FETÖ’NÜN KAYNAĞINA BİNEN KILIÇDAROĞLU”

“ABD Büyükelçisi randevu istiyor, vermedim, vermeyeceğim, Bugün Cumhurbaşkanımıza saldıranlar 15 Temmuz’un elebaşını ABD’de saklıyorlar. Bu söylemler için bir sipariş verilmiş, anlaşılmıyor mu?Yalan ve iftira ile Türkiye iktidarını yıpratmak istiyorlar.”

KOLOMBİYA OPERASYONU

“Meral Akşenr’in dediği yakışır mı? Akşener bugüne kadar ne yapmış o insanlarla ilgili, Cumhurbaşkanımız ne yapmış? O insanlar diyecekler ki, “Bizi öldürüyorlardı, Türkler sahip çıktı.” Ne yaptın bu ülkeye de, ne ortaya koydunuz da siz Netanyahu ile Erdoğan’ı aynı kefeye koyuyorsunuz.”

“ÖYLE BİR OPERASYON ÇEKİLİYOR Kİ, TÜRKİYE ORGANİZE EDİYOR GİBİ”

Elinize verilen sipariş var. Kılıçdaroğlu bizi suçlayacağına CHP’nin bir oyuna bak bakalım! CHP’liler hadi sorun partinizin oyunu. Telaştalar, acele ediyorlar. CHP’nin oyu yüzde 20,5’la 21. Bir yıldır bu bantta oyları. Asimetrik hamleleri biz yaptık. Ne yaptığımızı biliyoruz. Türkiye’yi parlamenter siyaset üzerinden istikrarsızlaştırmaya…

“KILIÇDAROĞLU, FETÖ’CÜLERİN KAYIĞINA BİNMİŞ”

Süleyman Soylu’dan gündeme ilişkin açıklamalar #3

“HDP’Lİ BİR MİLLETVEKİLİ DE OPERASYONUN İÇİNDE”

“TÜRKİYE, BİR OPERASYONLA KARŞI KARŞIYA”

CHP’de 2023 seçimleri sonrası iktirdar olmaları halinde HDP’ye bakanlık verileceği söylemlerini de yorumlayan Soylu, “Fikrim yok, bilgim var. Mesele sadece Bakanlık değil, başka işler de var. Kandil ve uzantıları, bakanlıklarda da adamları olsun istiyor” dedi.

“BAE DE 15 TEMMUZ’UN FAİLLERİNDEN”

Soylu’nun konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

SEDAT PEKER’İ KİM KORUYOR

“Eski dünya alışkanlıklarıyla Türkiye’ye elbise giydirebileceklerini düşünüyorlar. Şehit ailelerimiz ne olacak, bu mücadeleyi veren evlatlarımız ne olacak? Bizden giden biri var, bir siyaset partinin başında, başbakanlık da yaptı bu ülkede. O çok isterdi, ‘aslında biz HDP’yle beraber olmalıyız’; bütün işi o. Mesele sadece iki bakanlık değil, hangi bakanlıklar olduğu belli. 6-7 aydan beri konuşuluyor. Biri başkan yardımcılığı direkt Kandil, öteki de Kültür ve Turizm Bakanlığı. Yok derlerse can yakarım. Bunu direkt Kandil söylüyor.”

“BİZ HERKESİN HEDEFİNDEYİZ”

“Türkiye’ye göz koyanlar sadece dışarıda değil. İçeride de bunların şakşakçıları, işbirlikçileri var. Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu ile mücadelesini biz veriyoruz. Bu mücadelesinde Avrupa, Türkiye’yi her raporunda tebrik eder. Biz uyuşturucuda hem hedef hem transit ülkeyiz. Üç eroin rotası, birisi kuzey, birisi Balkan, biri de aşağıdan Afrika üzerinden Akdeniz’den güney rotası. Biz bu üç rotadan birisinde olmamıza rağmen Avrupa’nın yüzde 60 bazen 75 eroinini biz yakalarız. Dünyanın uyuşturucu ile mücadele eden bir numaralı ülkesi Türkiye.”

“BUNUN HESABI SORULACAK”

“Bataklık operasyonunun içinde FETÖ var ve buna ulaştık. 2 uyuşturucu baronunu yakaladık.”

“MAFYALARA HAYAT HAKKI TANIMAYIZ”

Süleyman Soylu’dan gündeme ilişkin açıklamalar #4

HADİ VE SADİ ÖZIŞIK KONUSU

“Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Kolombiya’dan şu kirli bilgi rotasını getirir misiniz’ diyor. Bunun nasıl büyük bir baron olduğunu anlatırsam herkesin aklı şaşar. ‘Kolombiya’dan Türkiye’ye gelen’ dedi Kılıçdaroğlu? Bunu kim söylemiş FETÖ firarisi söylemiş. FETÖ’cülerin kaynağına binen bir ana muhalefet lideri olur mu? Organize suç şebekelerinin etkisindeki bir ana muhalefet partisi lideri olur mu?”

“FATİH ÖZER, BİZE GÖRE ARNAVUTLUK’TA”

“Kolombiya işi nedir? Kolombiya’da geçen yıl bir kokain yakalanıyor. Yakalandığı tarih 10 Haziran. Tweet atıyorlar bu da ayrı bir usül yani. Türkiye civarına gideceği iddia ediliyor. Bu kokain olayı çıkar çıkmaz narkotik başkanı bana geliyor. Dedim ki ‘Hemen irtibat’ kurun. Allem ettik kallem ettik şu an ‘FETÖ’nün kucağında olmaya çalışan bir suç örgütü için Arjantin’e adam gönderdik. 25 Haziran’da toplantı yapıldı. Sonuç şu: Bunlar bize herhangi bir yazılı belge vermediler ama ‘Bu operasyonu gerçekleştiren Balkan grubu.’ Kılıçdaroğlu, 2020 tarihinde Balkanlarda kimin olduğuna bakarsa… ‘FETÖ’, Amerika’dan destek alanlar…”

“Bütün bunların yanı sıra diyor ki Panama. O da tweet’le çıktı. Geleceği yer neresi? Mersin. Malın geleceği ilk yer İtalya, gemiye mi yüklüyor hayır konteynır. Üç gün bekleyecek. Öyle bir operasyon çekiliyor ki Türkiye bunu koordine ediyor gibi. Biz dedik tamam koordine edelim.”

CHP’li Özgür Özel’in Peker’le kendisi arasında aracı gazeteci olduğu yönünde açıklamalarına da değinen Bakan Soylu, “25 Şubat’ta 13 ton kokain yakalandı? Nerede? Hamburg’ta. Şansölye Merkel bu kokainin sahipleri midir diyeceğiz? Tam tersine “yakaladınız tebrik ediyoruz” dedik. FETÖ’cülerin kayığına binen bir ana muhalefet başkanı olur mu? Organize suç örgütlerinin emrinde bir ana muhalefet başkanı olur mu?”

“Özgür Özel’in suçlamaları var. Ben sistemi ifade etmek istiyorum. HDP’den seçilen bir milletvekili bu operasyonun içinde. Bizim görevimiz dibine kadar gidip, bu meselenin esas sahibini bulmak. Bulduğumuz zaman ilan ediyoruz zaten. Bizim kadar dünya ile ortak çalışan başka bir ülke söz konusu değil.”

“Özgür Özel bu açıklamayı saat kaçta yapıyor, video saat kaçta çıkıyor? Türkiye ana muhalefet partisi genel başkanının sistemine kadar oturmuş ve onu spekar haline getirmiş bir operasyonla karşı karşıyayız. Grup başkan vekili çıkıyor, orada böyle bir kaset çıkıyor, bilginiz olsun diyor. Her şeyi kurgulamışlar.” dedi.

“Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ile birlikte 15 Temmuz darbesinin failidir.”

“AK Parti iktidarının Türkiye’de başardığı ilk iş, Türkiye’de mafya siyasetinden kurtarmaktır. Uluslararası bir operasyon var, operasyonun nasıl yönetildiğini ifade ettim. Bu bir operasyondur, ve bu operasyon devam ediyor.”

Süleyman Soylu’dan gündeme ilişkin açıklamalar #5

“Ben uzun zamandır organize suç örgütü liderinin hedefindeyim. Benle temas edebilmiş mi kimse? Yok. Biz herkesin hedefindeyiz.”

“Burası Türkiye, videoların bu kadar taliplisi var. Adalet, hukuk devleti. Burada söylemiyorum ama bunun hesabı sorulacak. Biz tecavüzcü değiliz, uyuşturucu kullanmadık. Demirden korkan trene binmez. Karısının iç çamaşırına sığınanlar…”

“Burada uluslararası bir operasyon var. Ama devlet Süleyman Soylu ile kaim değildir. Bu devlet suçlu ile suçsuzu en iyi bilen anlayışa sahip. Bu bir operasyondur ve operasyon devam ediyor. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Bunları silmek ve süpürmek de namusumuzdur. Bu ülkede mafyalara hayat hakkı tanımayız. Bu operasyonları başlatan benim. Korumalar ben göreve gelmeden önce verilmiş, benim dönemimde kaldırıldı. Devlet zaman zaman koruma verir. Bir maraza çıkmasın diye bunlar yapılır.”

“Anlıyorum ki ben uzun zamandan beri organize suç örgütünün hedefindeyim. Peki benimle temas edebilmiş mi hiç kimse. Edememiş. Hadi Bey’i Günaydın Gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım. Babamla ilgili söylenenleri de kabul etmem. Kimse onun yanına yaklaşamaz. Aracılık konusunda benim haberimin olması benim idam edilmem. Böyle bir şey olabilir mi. Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklediyse hesabını ondan sorsun. Hangi siyasetçiye ayda 10 bin dolar gönderdiyse hesabını ondan sorsun.”

“Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu konuda görüşmedik.”

“Bütün siyasete malzeme olmuş mesele. Ben bunu anlatmayıp ne yapacağım?”

Thodex soruşturmasına ilişkin Fatih Özer ile ilgili Soylu, “Bizim düşüncemiz Arnavutluk’tadır. Bütün temaslarımız sürüyor. Yan ülkelerde arkadaşlarımız var, herhangi bir ülkeye geçtiği bilgisi yok nerede olduğunu biliyoruz, alacağız” bilgisini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz