Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden Hopa Belediyesi’ne tepki

0
116

Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden Hopa Belediyesi’ne tepki

Protestocular tepkilerini duyurdu

Artvin’deki Hopa Belediye Başkanlığı tarafından ilçe meydanında bulunan 35 metrekarelik yeşil alan ihaleye çıkartılınca, Sol Parti ve Halkevleri üyeleri, ihalenin etik olmadığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Yapılan görüşmelere rağmen yeşil alan bugün komisyon kararıyla ihale edilince, bir grup partili ve dernek üyesi, önce ilçe meydanında basın açıklaması yaptı ve daha sonra belediye binasına gitti.

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’yle görüşmek isteyen grup başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca beklemeye başladı.

İHA’nın haberine göre; polis eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdu.

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında enayi var zannediyorsun, enayi yok karşında. Biz bu memlekete bedel ödedik, bir ittifak kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık.

Başkan bu böyle olmaz. ‘Halka aç bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine yüz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla karşı karşıya getiriyorsun.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden Hopa Belediyesi ne tepki #1

Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden Hopa Belediyesi ne tepki #2

Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden Hopa Belediyesi ne tepki #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz