Siirt’te bataryanın patlama anı

0
214

Siirt’te bataryanın patlama anı

“BATARYA YAN SANAYİ ÇİN MALI”

Siirt’in merkezinde bulunan cep telefonu servisinde, bir müşteriye ait cep telefonunun bataryası tamir edildiği sırada patlayarak alev aldı.

Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken patlama anı güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Büyük korku yaşayan telefon tamircisi Sinan Çengel, yıllardır bu işi yaptığını ilk kez bir telefonun bataryasının elinde patladığına şahit olduğunu söyledi.

Bataryası şişen telefonu inceledikten sonra patlamanın yaşandığını belirten Çengel, “Yaklaşık 12 yıldır elektronik sektöründeyim. Cep telefonu onarım ve bakımıyla ilgileniyorum. Tatsız bir hadiseyle karşılaştık. Telefonun batarya değişimi için bize gelmişti. Bataryayı değiştirirken bir anda cihazın bataryası patladı, neye uğradığımı şaşırdım. Bir anda o hengameyle söndürmeye çalıştım. Dükkanın geri kalan bölümlerine de sıçrayabilirdi bana da zarar verebilirdi. Telefona baktığımda bataryanın Çin malı yan sanayine ait kaçak bir ürün olduğunu gördüm. Müşterilerimizden ve kullanıcılara tavsiyemiz Çin malı ve kaçak ürün kullanmayın. Çünkü kaçak ürün kullandığınız zaman böyle bir hadise ile karşılaşabilirsiniz. Tavsiyemiz her zaman orijinal ve servis ürünü kullanmanızdır.” dedi.

Siirt’te bataryanın patlama anı #1

Siirt’te bataryanın patlama anı #2

Siirt’te bataryanın patlama anı #3

Siirt’te bataryanın patlama anı #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz