SGK, ev hizmetlerine ilişkin bilgilendirme yaptı

0
188

SGK, ev hizmetlerine ilişkin bilgilendirme yaptı

SGK, TWİTTER HESABINDAN VİDEO PAYLAŞTI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ev hizmetlerinde ayda 10 günden fazla çalışanlar için sosyal güvenlik il müdürlüklerine veya sosyal güvenlik merkezlerine, ayda 10 günden az çalışanlar için ise doğrudan e-Devlet kapısı üzerinden ya da SMS yoluyla başvuru yapılabileceğini bildirdi.

10 GÜNDEN AZ YA DA FAZLA ÇALIŞANLARIN YAPACAKLARI AYRI

SGK’nin Twitter hesabından, ev hizmetlerinde ayda 10 gün ve daha fazla ile 10 günden az çalıştırılanlara ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı video paylaşıldı.

SGK, ev hizmetlerine ilişkin bilgilendirme yaptı #1

SGK’NIN İNTERNET SİTESİNDEN TAKİP EDİLECEK

Videoda, “Ev hizmetlerinde ayda 10 günden fazla çalışanlar için ‘Ev hizmetlerinde 10 gün ve daha fazla çalıştırılacaklara ilişkin bildirge’ ile sosyal güvenlik il müdürlüklerine veya sosyal güvenlik merkezlerine müracaat edilmelidir. Ev hizmetlerinde ayda 10 günden az çalışanlar için ise ‘Ev hizmetlerinde 10 günden az çalıştırılacaklara ilişkin form’ ile doğrudan e-Devlet kapısı üzerinden ya da SMS yoluyla başvuru yapılabilir.” bilgisi yer aldı.

SGK’nin internet sitesinde “Sigortalılık”, “Sıkça Sorulan Sorular” ve “Ek 9” sekmeleri tıklanarak ev hizmetlerine ilişkin bilgilere ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz