Şerife Boz’dan 15 Temmuz’da ATM’dekilere çağrı


15 Temmuz’da kamyonla direnen sembol isimlerden Şerife Boz, ekmek kuyruğundakilere vatan çağrısı yaptığını söyledi.

“ATM KUYRUĞUNDAKİLERE AĞLAYARAK SESLENDİM”

Boz’un açıklamalarından öne çıkanlar;

“VATANSIZ YAŞANMAZ”

15 Temmuz gecesi ne yaşadınız?

Demokrasi nöbetinde Başbakan Yıldırım’ı ağlatan fotoğraf haberi
Şerife Boz'dan 15 Temmuz'da ATM'dekilere çağrı

“O gece herkes gibi ben de televizyon izliyordum. Eşim dışarıdan gelmiş, namazını kılmış odasına geçmişti. Yanına gidip köprünün çok kalabalık olduğunu söyledim. “Askeri araçlar, tanklar falan var” dedim. O da gerçekten böyle olduğunu görünce ellerini dizine vurup evden gitti. Ben de çarşafımı sırtıma takar takmaz hiç düşünmeden çocuklarımı, torunlarımı alıp sokağa çıktım. Yol çok kalabalıktı. Sokağa çıktığımda ATM’lerin, fırınların önünde sıra vardı. Oradaki insanlara ağlayarak seslendim. O an, o kadar duygu yüklüydüm ki kendimde değildim.”

Taksim’e kamyonla çıkan kadın konuştu haberi
Şerife Boz'dan 15 Temmuz'da ATM'dekilere çağrı

Şerife Boz'dan 15 Temmuz'da ATM'dekilere çağrı

Darbe olduğunu duyan insanlar genelde evlerinde saklanır, başlarına bir şey gelmesin diye sokağa çıkmazlar. Sizi sokağa çıkmaya iten neydi?

“Vatan sevgisi. Ben vatan âşığı bir insanım. Vatanımı, milletimi, bayrağımı çok seviyorum. Hiç korkmadan cihada gittim. Orada ölebilirdik. Fırının önünde kuyrukta bekleyen insanlara, “Ekmeksiz yaşanır ama vatansız yaşanmaz. Ne olur ekmeği boş verin, parayı boş verin, kaç gün yiyeceksiniz?” diye seslendim. Ekmeği en fazla bir hafta yiyebiliriz. Cumhurbaşkanı’mızı çok seviyorum. Onun âşığıyım. Rabbim onu başımızdan eksik etmesin, ona hayırlı uzun ömürler versin, onu korusun. Onun çağrısına dayanamadım. O saatten sonra evde duramazdım. Mümkün değildi. Evde dursaydım vatanıma hainlik etmiş olurdum. Çünkü halkın seçmiş olduğu Cumhurbaşkanı’na o zulüm yapılmaz. Onu öldürmeye kalktılar. Bizim verdiğimiz paralarla, tankları götürdüler. TBMM’yi bombaladılar, insanları öldürdüler. Rabbim bir daha yaşatmasın.”