Samsun’da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor

0
124

Samsun’da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor

“BU HAVALARIN SONU İYİ OLMAYACAK”

Kışla birlikte Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olurken, Samsun kent merkezinde yazdan kalma gün yaşandı.

“NORMALDE KAR OLMASI LAZIM”

Kasım ayının son günü olmasına rağmen 26 dereceyi bulan sıcak havayı fırsat bilenler, Atakum sahilinde yoğunluk oluşturdu.

“SUSUZLUK DA KAPIMIZDA”

Yazdan kalma havanın tadını çıkaran vatandaşlar, sahilde deniz havası aldı, spor yapıp, çocuklarıyla parkta oyunlar oynadı.

Sıcak havanın mevsime göre normal olmadığını dile getiren Mehtap Özlü, “Bu havaların belki tadını çıkarıyoruz, dışarı çıkıp geziyoruz ama bu havaların sonu hiç iyi olmayacak. Küresel ısınmanın etkileri bunlar. Montsuz gezebiliyorum, bazı insanlar denize bile giriyorlar. Zaman zaman görüyorum. Sonumuz hayır olur inşallah.” diye konuştu.

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #1

Kasım ayında havaların daha soğuk olması gerektiğine dikkat çeken Gülay Çetin, “Kasım ayının sonu geldi ama hala hava sıcak. Bu havaların böyle gitmesi hiç iyi değil. Bu aylarda normalde kar olması lazımdı ama biz sahilde oturuyoruz. Ekinler ekildi, toprağın suya doyması lazım. İnşallah hava iyi olur, mevsimleri mevsim gibi yaşarız.” dedi.

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #2

Havaların kendisini tedirgin ettiğini belirten Saliha Kılıç ise, “Dışarıya çıkıyoruz belki ama havaların böyle olması aslında çok kötü. Küresel ısınmayla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu mevsimde yağmur olmalı ve kar yağmalıydı. Bizim çocukluğumuzda bu aylarda dizimize kadar kar olurdu. Şimdi aralık ayına geliyoruz ama havalar sıcak. Susuzluk da kapımızda. Ne yapacağımız bilemiyoruz, endişeliyiz.” diye konuştu.

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #3

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #4

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #5

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #6

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #7

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #8

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #9

Samsun da sıcak havalar, halkı tedirgin ediyor #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz