Şampiyonlar Ligi finali taşınıyor mu, nerede oynanacak? Gözler UEFA’da..

0
272

Şampiyonlar Ligi finali taşınıyor mu, nerede oynanacak? Gözler UEFA’da..

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ TAŞINIYOR MU, NEREDE OYNANACAK?

UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin 29 Mayıs tarihinde İstanbul’da yapılması kararlaştırılmıştı. Bu doğrultuda çalışmalar tamamlandı ve Atatürk Olimpiyat Stadı finale hazırlandı.

Ancak geçtiğimiz günlerde İngiliz basını, finalin Türkiye’den alınıp İngiltere’ye verileceğini iddia etmişti. İngiliz basını son olarak Manchester City-Chelsea finalinin 29 Mayıs’ta Lizbon’da oynanacağını öne sürdü.

Bu iddiaların ardından futbolseverler, ”Şampiyonlar Ligi finali taşınıyor mu, nerede oynanacak?” sorularına yanıt aramaya başladı.

Peki, Şampiyonlar Ligi finali taşınıyor mu, nerede oynanacak? İşte detaylar…

29 Mayıs’ta İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenecek Avrupa’nın en büyük futbol organizasyonunun final maçında iki İngiliz takımı Manchester City ve Chelsea karşılaşacak.

Ancak koronavirüs önlemleri nedeniyle İngiliz taraftarların Türkiye’ye seyahat etmesinde yaşanacak sıkıntılardan dolayı finalin İstanbul’dan taşınması gündeme gelmişti.

Türkiye, İngiltere tarafından ‘kırmızı listeye’ alındığı için Şampiyonlar Ligi finaline gidecek futbolcuların, idarecilerin ve futbolseverlerin ülkeye döndüklerinde bir otelde 1.750 pound (2.447 $) maliyetle 10 gün karantinada kalma zorunluluğu bulunuyordu. İngiliz hükümeti, bu kuralda bir muafiyet tanınmayacağını UEFA’ya aktarmıştı.

Bir UEFA sözcüsü The Guardian gazetesine verdiği demeçte, “UEFA, Türkiye’nin kırmızı listeye alındığını öğrendi ve konuyu düşünmek için biraz zamana ihtiyacımız var.” ifadelerini kullanmıştı.

UEFA, 29 Mayıs’ta İstanbul’daki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finalinin taşınması ile ilgili kararını açıkladı.

Alınan karara göre, Manchester City-Chelsea maçı, Portekiz’de oynanacak.

Şampiyonlar Ligi finali taşınıyor mu, nerede oynanacak? Gözler UEFA da.. #1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz