Şair Charles Bukowski’nin yalnızlık anlayışı

0
135

Şair Charles Bukowski’nin yalnızlık anlayışı

İNTİHARIN EŞİĞİNE GELEN YAZAR

Charles Bukowski, çağdaş Amerikan edebiyatının önemli yazarları aarsında sayılıyor. Sıra dışı yaşamıyla hep gündeme geldi, sözleri, edebiyat dünyasında tartışmaların odağında oldu.

“APTAL İNSANLAR…”

Yazarın bir de yalnızlık anlayışı var. Öyle ki, kadınlarla arası hep iyi olan Charles Bukowski, bu sefer yalnızlığı anlatıyor.

Dinleyelim…

“Bir odada tek başıma kaldım, intiharın eşiğinde. Kendimi çok kötü hissettiğim oldu, ama hiçbir zaman birinin odaya girip kendimi daha iyi hissetmemi sağlayacağını düşünmedim? Ya da birkaç kişinin. Başka bir deyişle, yalnızlık beni hiçbir zaman rahatsız etmemiştir, çünkü yalnız kalmaya doyamam. Ben kendimi insan dolu bir odada ya da tezahürat yapan seyircilerle dolu bir tribünde en yalnız hissederim.”

Şair Charles Bukowski nin yalnızlık anlayışı  #1

“Aptal insanlarla fingirdeyen aptal insanlar. Geceye koşa koşa çıkmak gibi bir ihtiyaç içinde olmadım hiçbir zaman. Barlarda gizlendim, çünkü fabrikalarda gizlenmek istemiyordum. Hepsi bu. Milyonlarca insan adına özür dilerim, ama ben kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmedim. Kendimden hoşnutum.”

Ergül Tosun

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz