Rize’de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı

0
93

Rize’de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı

SERVİS GÖREVLİSİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Güneysu’dan Rize’ye öğrenci taşıyan İsmail Bıyık idaresindeki 53 DR 986 plakalı okul servisi, Portakallık Mahallesi sahil yan yolda, park halindeki 34 TN 6301 plakalı sıkıştırılmış doğalgaz yüklü tıra çarptı.

ÖĞRENCİLERİN HAYATİ RİSKİ SÜRÜYOR

Kazada 3’ü ağır 13 kişi yaralandı. Yaralılar, ihbar üzerine bölgeye gelen 112 Acil Servis ekiplerince kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

ŞOFÖR HAKKINDAKİ ŞİKAYET ORTAYA ÇIKTI

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan sürücünün annesi Fatma Bıyık, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Fatma Bıyık’ın araçta servis görevlisi olarak çalıştığı belirtildi.

ÖĞRENCİLER ERKEN ALINIP GEÇ BIRAKILIYOR

“AYLARDIR BAŞVURMADIĞIMIZ KURUM KALMADI”

“MÜCADELE VERDİK BİR SONUCA ULAŞAMADIK”

Yaralı öğrencilerden 2’sinin ise sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

“SÜRATLİ GİDİYOR”

Rize AFAD Müdürü Salih Avcı, Rize Emniyet Müdür Yardımcısı Zeki Özkan, Rize İtfaiye Müdürü Uğur Minder, bölgeye gelerek kaza yerinde incelemelerde bulundu.

“ÇOCUĞUMUN DİŞLERİ KIRILDI”

Rize’de park halindeki TIR’a çarpan öğrenci servisinin yaralanan şoförü İsmail Bıyık’ın, hem Valilik’e hem İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hem de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) 7 Aralık 2021’de verilen dilekçe ile şikayet edildiği ortaya çıktı.

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #1

6 velinin ortak imzasıyla verilen dilekçede, “Ders başlangıç saati 08.30 olmasına karşın 06.50’de öğrencilerimiz alınmaya başlanmakta, 07.20’de okul önüne bırakılmaktadır. 1 saat 10 dakika okulda beklemektedirler. Akşam 15.45’te okuldan çıkmalarına karşın okulun 1 kilometre uzağından 17.40’ta alınmaktadırlar. 2 saat okul dışında soğukta beklemektedirler. Bu süreçte servis, öğrencileri okul önünden değil de 1 kilometre uzaktan aldığından yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek zorunda kaldığından iki kez trafik kazası ölümle karşı karşıya kalmışlardır.

Bu durum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilmesine karşın hiçbir önlem alınmamıştır. Çocukları sabah 1, akşam 2 saat bekletmesine karşın her seferinde onları bir bahane ile azarlamaktadır. Servisin bu şekilde aksamasının sebebi ise öğrenci servisine öğrenci olmayan başka kişileri de kafasına göre alması, başka okullardan ayrıca servis çekip onları bitirdikten sonra bizim çocukları almak için gecikmesinden kaynaklanmaktadır. Aylardır başvurmadığımız kurum kalmadı ancak bu soruna bir çözüm üretilememiştir” ifadeleri kullanıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün şikayet dilekçesi üzerine başlattığı incelemenin sürdüğü belirtildi.

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #2

Kazada yaralanan Elanur Kurt’un annesi Münevver Kurt, servisten şikayetçi olduklarını belirterek, “Okulun yanına getirmeyip, sahilde bırakıyordu. Hatta bir kere de kızıma orada köpek saldırdı. Eşim daha önce servisin hızlı gittiği ile ilgili şikayetlerde bulundu. Mücadeleler verdik ama bir sonuca ulaşamadık. Böyle bir sonucu da bekliyorduk” dedi.

Kazadan kısa bir süre önce servisten inen İrem Kurt ise “Kaza yapan servis sabah bizi alıyor. Oldukça süratli gidiyor. Ben de aynı servisteydim. Kazadan hemen önce inmiştim. Benden sonra da kaza yaptı. Babam kaç kere şikayette bulundu ama bir şey yapılmadı” dedi.

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #3

Kazada kızı yaralanan Nurullah Kurt da, “Okul başladıktan 15 gün sonra kızım, bana ‘Baba araba çok hızlı gidiyor’ diyordu. Kaç kere Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de şikayette bulundum ama bir sonuç olmadı. Yazık, günah değil mi? Çocukları mahvetti. Birkaç servis daha fazladan yapabilmek için çocukları erken alıp, erkenden gidiyor. Çocuğumun dişleri kırılmış, ağzı ve yüzü yaralandı. Bunun sualini kim verecek?” şeklinde konuştu.

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #4

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #5

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #6

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #7

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #8

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #9

Rize de okul servisi park halindeki tıra çarptı: 1 ölü 13 yaralı #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz