Rana Azap’ın serbest kalmasına savcılık itiraz etti

0
254

Rana Azap’ın serbest kalmasına savcılık itiraz etti

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST KALDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca çok sayıda kişinin Thodex hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı yönündeki ihbarı üzerine başlatılan soruşturma devam ediyor.

SAVCILIK İTİRAZ  ETTİ

Thodex soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan firari finans uzmanı Rana Azap 18 Mayıs’ta Maltepe’de yakalandı.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ile “bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçlarından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Rana Azap’ın yurt dışına çıkmama ve en yakın karakola giderek imza atma şeklinde adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti.

Rana Azap ın serbest kalmasına savcılık itiraz etti  #1

Soruşturmayı yürüten savcılık, gözaltına alınan ve tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen finans uzmanı Rana Azap’ın adli kontrolle serbest bırakılmasına itirazda bulundu.

Savcılıkça salıverme kararı veren Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine gönderilen talep yazısında, şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

Rana Azap ın serbest kalmasına savcılık itiraz etti  #2

Rana Azap ın serbest kalmasına savcılık itiraz etti  #3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz