Peter Pomerantsev’ın Bu Propoganda Değil kitabı

0
131

Peter Pomerantsev’ın Bu Propoganda Değil kitabı

KAYBEDİLEN GERÇEKLİK ALGISI

Sırbistan’daki protestocuların, Meksika’daki uyuşturucu çetelerinin, KGB’nin taktiklerini öğreniyor. Bu yeni gerçeklikte daha iyi bir demokrasinin nasıl inşa edilebileceğini sorguluyor.

Satın almak için tıklayın:

Psikolojik operasyonların, bilgisayar korsanlarının, bot‘ların, IŞİD’in, Putin’in, trollerin, Trump’ın ve daha nicesinin hakikati şekillendirmeye çalıştığı bir dünyada yaşıyoruz.

ŞAİRANE ÜSLUP

Aklımızı karıştırmak, gerçeklik algımızı zayıflatmak için yaratılan bu gerçeküstü atmosferde sadece barış ve demokrasi üzerindeki kontrolümüzü kaybetmekle kalmadık, bu kelimelere atfettiğimiz anlamları da yitirdik.

Peter Pomerantsev ın Bu Propoganda Değil kitabı  #1

Sayfa: 240

Peter Pomerantsev, kimi zaman analitik kimi zaman şairane üslubuyla okurları çokuluslu enformasyon savaşının düşman hatlarının gerisinde bir yolculuğa çıkarıyor. Sırbistan’daki protestocuların, Meksika’daki uyuşturucu çetelerinin, ABD’deki Fox News sunucularının ve ailesini sürgüne zorlayan KGB’nin taktiklerini öğreniyor.

Peter Pomerantsev ın Bu Propoganda Değil kitabı  #2

Peter Pomerantsev

GELECEĞİ İNŞA ETMEK

Bu gerçeküstü ama önemli dersleri alırken geleceğe de bakıyor ve bu yeni gerçeklikte nasıl yolumuzu bulabileceğimizi, daha iyi bir demokrasinin nasıl inşa edilebileceğini sorguluyor.

Ergül Tosun

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz