Pendik’te esnafı gezerek "dolar kullanmayın" çağrısı yaptılar

0
144

Pendik’te esnafı gezerek "dolar kullanmayın" çağrısı yaptılar

“BİZİM DÜKKANDA DOLAR GEÇMEZ”

Dolar’ın Türk Lirası karşısında yükselmesine karşı adım atmak isteyen bir grup vatandaş, Pendik’te kapı kapı esnafı dolaşarak yapacakları alış verişlerde dolar kullanmamaları konusunda öneride bulundu.

“PARAMIZA SAHİP ÇIKMAK İSTİYORUZ”

Doları protesto etmek isteyen grup, ‘Bizim dükkânda dolar geçmez’ yazılı broşürleri Pendik esnafına dağıttı. Pendik esnafı, ‘Bizim dükkânda dolar geçmez’ yazılı broşürleri dükkanlarının camına asarak alışverişlerinde Türk Lirası ile işlem yapacakları mesajını verdi.

“BU SLOGANI BÜTÜN ÜLKEME YAYMAK İSTİYORUZ”

Pendik esnaflarından Hüsamettin Elçi, “Son dönemlerde ülkemdeki bilhassa ekonomik gelişmelerin, bu çalkantıların milletimi rahatsız eden, esnafımı huzursuz eden bu gelişmelerin karşısında duyarsız kalmak istemedik. Hiçbir siyasi partiye, hiçbir partinin borazanı olmadan tamamen gönlümüzdekini aktarmak istedik. Çünkü biz biliyoruz ki dilin söylediğini kulak, kalbin söylediğini kalp duyarmış. Kalp hissedermiş. Biz kalben bu imajı, bu mesajı vermek istiyoruz. Biz dışa bağımlı olmak istemiyoruz. Artık dolarla bizi tehdit etsinler istemiyoruz. Biz ekonomimizi, huzurumuzu, dolarla, dövizle bozsunlar istemiyoruz. Onun için kendi paramıza sahip çıkmak istiyoruz” dedi.

Pendik te esnafı gezerek 'dolar kullanmayın' çağrısı yaptılar #1

Elçi, “Diyoruz ki ‘bizim dükkanda dolar geçmez’. Bu sloganı bütün ülkeme bütün dükkanlarıma, bütün hanelerime ev ev, sokak sokak, cadde cadde yaymak istiyoruz. Biz esnaf olarak etnik kökeni ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak Türk milleti olarak diyoruz ki birliğimize asla zeval getirmeyeceğiz. Biz, biriz, birimizin hissettiğini hepimiz hissederiz. Birbirimizi bu millet olarak Çanakkale’de de biz gösterdik. Kurtuluş Savaşı’nda da gösterdik. Her milletimizin başı sıkıntıya düştüğünde 15 Temmuz’da da gösterdik ki birimizin parmağı kanarsa hepimizin canı yanar. Bu imajı dünya bilmeli. Bunu artık dünyaya göstermeliyiz. Atalarımın gösterdiği şeyi ben de göstermek mecburiyetindeyim. Öyleyse esnaf kardeşimle, işçi kardeşimle birlikte hareket edip artık dışa bağımlılığımızın, bize tehditlerin karşısında dimdik durmamız gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Pendik te esnafı gezerek 'dolar kullanmayın' çağrısı yaptılar #2

Pendik te esnafı gezerek 'dolar kullanmayın' çağrısı yaptılar #3

Pendik te esnafı gezerek 'dolar kullanmayın' çağrısı yaptılar #4

Pendik te esnafı gezerek 'dolar kullanmayın' çağrısı yaptılar #5

Pendik te esnafı gezerek 'dolar kullanmayın' çağrısı yaptılar #6

Pendik te esnafı gezerek 'dolar kullanmayın' çağrısı yaptılar #7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz