Pandemide teknoloji ürünlerine ilgi arttı: Zirvede tabletler var

0
112

Pandemide teknoloji ürünlerine ilgi arttı: Zirvede tabletler var

EN ÇOK ARTIŞ TELEFON AKSESUARLARINDA

Türkiye’de koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında evden çalışma ve uzaktan eğitimin öne çıkmasıyla, dünya genelinde olduğu gibi tabletler başta olmak üzere teknoloji ürünlerine ve çalışma mobilyalarına olan talep arttı.

2021 yılının ilk beş ayki satış verileri kapsamında derlenen rapora göre, teknoloji alanında en çok satın alınan 3 ürün; tablet, akıllı bileklik ve harddisk oldu.

2020 yılının son beş ayı ile 2021 yılının ilk beş ayındaki satış verilerini kıyaslayan rapora göre; tabletlerde yüzde 50, harddisk ürünlerinde yüzde 93, cep telefonlarında yüzde 231 ve cep telefonu aksesuarlarında yüzde 631 artış yaşandığı belirtildi.

Pandemide teknoloji ürünlerine ilgi arttı: Zirvede tabletler var #1

Koronavirüs sürecinde satın alınan teknoloji cihazları arasında, ev tipi kahve makineleri de listede kendine önemli bir yer buldu.

İş yerlerinin kademeli olarak kapanması ve evden çalışma sistemine dönülmesiyle; genel olarak ev dışında kahve tüketimi azalırken, evlerde olan tüketim ise arttı.

Buna bağlı olarak kahve makinesi satışlarında yüzde 15’lik artış yaşandığına dikkat çekilirken satışların, özellikle mayıs ayında olduğu açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz