Ordu’da kas hastası kızının ‘anne’ demesini bekliyor

0
163

Ordu’da kas hastası kızının ‘anne’ demesini bekliyor

“YANINDAN BİR AN BİLE AYRILMIYORUM”

Ordu’nun Ünye ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi’nde yaşayan 6 çocuk annesi Hanım Aksu’nun en küçük kızı Havvanur Aksu, kas hastalığıyla mücadele ediyor.

“EŞİMİN HAKKI ÖDENMEZ”

43 yıllık eşi Mehmet Aksu’nun da desteğiyle kızları Havvanur’un hastalığını birlikte göğüsleyen Hanım Aksu, kızının “anne” diyeceği günün özlemiyle yaşıyor.

Ömrünü 19 yaşındaki kızına adayan Hanım Aksu, “Havva’mın yanından bir an olsun bile ayrılmadan yıllardır çocuğum da aynı evin içerisinde yaşıyor ve sadece onunla ilgileniyorum. Evimin içerisinde Havva’nın beni göreceği yerde yemeğimi yapıyor, daha sonra onunla konuşuyorum ve onun istedikleriyle ilgileniyorum. Kızım hem ilgi bekliyor hem de sevgi bekliyor. Zaten onunla günümü gün ediyorum. Onu bir bebek gibi seviyorum. Dışarıda insanlar annesine seslenirken, benim de kızımın bana ‘Anne’ deyişini beklerim. Tabii bu da benim bir sınavım. Bu da bana Rabbimin bir hediyesidir. Havva’nın ablaları veya ağabeyleri geldiği zaman dünyalar onun oluyor. Eşim olmasaydı hiç yapamazdım. Eşim benim en büyük destekçim. Diğer çocuklarım Anneler Günü’nü kutladığı zaman Havva’nın da yüzü gülüp mutlu oluyor benimle beraber. Ama Havvanur’un bir anne demesiyle dünyalar benim olurdu.” dedi.

Ordu da kas hastası kızının  anne  demesini bekliyor #1

Yaşadığı zorluklarla ve hayat mücadelesinde yanında olarak eşine hep destek çıktığını söyleyen Mehmet Aksu ise “Eşime 19 yıldır dua ediyor ve bir anne olarak Allah ondan razı olsun diliyorum. Çünkü eşim hem başımızın tacı oldu hem de çocuğuma bıkmadan usanmadan annelik yapıyor. Ben eşim çocuğumun ‘Anne’ demesi hayalini kurarken, hep onun yanında olarak geçen sene ona Anneler Günü sürprizi yaptım. Çünkü eşimin hakkını asla ödeyemem.” diye konuştu.

Ordu da kas hastası kızının  anne  demesini bekliyor #2

Ordu da kas hastası kızının  anne  demesini bekliyor #3

Ordu da kas hastası kızının  anne  demesini bekliyor #4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz