Ömer Çelik’ten, Deutsche Welle’nin ‘Çerkesler’ haberine yanıt

0
143

Ömer Çelik’ten, Deutsche Welle’nin ‘Çerkesler’ haberine yanıt

ÖMER ÇELİK’İN PAYLAŞIMI

Alman medyasının Türkiye’de yayın yapan kurumu Deutsche Welle (DW) Türkçe, Çerkeslerin Türkiye’de asimilasyona uğradığını iddia eden bir haber hazırlamış,  “Dünyada en fazla Çerkes nüfusu Türkiye’dedir ve maalesef en büyük asimilasyon da Türkiye’dedir.” ifadeleri kullanılmıştı.

“ÇERKES KARDEŞLERİMİZ VAR OLSUN”

Haberde ayrıca, “Çerkesler kültürlerini kaybetmemek için uğraşıyor. Teşvik etmek lazım, yoksa yakın bir gelecekte Çerkes dili ve kültürü yakın bir gelecekte yok olacak.” ifadelerine yer verilmişti.

Söz konusu algı haberine yönelik AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten tepki gecikmedi.

Çelik, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile, habere yönelik tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

“Çerkes kardeşlerimiz Alman DW kanalının mesnetsiz iddialarını reddettiler. Sözde haber adı altında ifade edilen provokatif iddiaları ‘Türkiye aleyhine iddialar’ olarak nitelendirerek gereken cevabı verdiler.

Türkiye aleyhine iddialar söz konusu olduğunda, ‘Türkiye Cumhuriyeti devletinin milli birlik ve beraberliği aleyhine tüm oluşumların karşısındayız.’ diyen Çerkes kardeşlerimiz her türlü fitneye karşı her zaman en güçlü duruşu ortaya koyuyorlar..

Nerden ve ne şekilde gelirse gelsin her türlü fitne siyaseti ve fitne haberciliği Çerkes kardeşlerimizden her zaman ‘Biz Çerkesiz Bizden Hain Çıkmaz’ cevabını almıştır ve alacaktır. Çerkes kardeşlerimiz var olsun. Birliğimiz ebedi olsun…

Ömer Çelik ten, Deutsche Welle nin  Çerkesler  haberine yanıt #1

Çerkeslerden Deutsche Welle’ye tokat gibi yanıt

Ömer Çelik ten, Deutsche Welle nin  Çerkesler  haberine yanıt #2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz