Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz boşandı

0
237

Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz boşandı

TAZMİNAT TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Oyuncu Necati Şaşmaz ile eşi Nagehan Şaşmaz çekişmeli boşanma davasında karar verildi.

NECATİ ŞAŞMAZ ÇOCUKLARINA AYLIK 16 BİN TL NAFAKA ÖDEYECEK

Anadolu 2. Aile Mahkemesi’ndeki duruşmaya taraflar katılmazken, davacı-karşı davalı avukatları yer aldı.

Tarafların müşterek çocuklarının velayetinin anneye verilmesine karar veren mahkeme, çocukların ebeveynlerin ortak kararı olmadığı sürece herhangi bir ebeveyn tarafından yurt dışına çıkarılmamasına hükmetti. Mahkeme tarafların eşit kusurlu olduğuna kanaat getirerek tarafların maddi-manevi tazminat taleplerini reddetti.

Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz boşandı #1

Mahkeme, tarafların dosyaya yansıyan ekonomik ve sosyal durumlarını dikkate alarak, davalı-karşı davacı Nagehan Şaşmaz’ın yoksulluk nafakası talebinin reddine karar verdi. Mahkeme, Necati Şaşmaz’ın iki çocuğu için ayda toplam 16 bin lira nafaka ödenmesine karar verdi.

Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz boşandı #2

NE OLMUŞTU?

2012 yılında hayatlarını birleştiren Necati Şaşmaz ve Nagehan Şaşmaz 2019 yılında birbirlerine karşılıklı boşanma davası açmıştı. Dava dilekçesinde, Necati Şaşmaz 10 milyon lira tazminat ve çocukların velayetini isterken, Nagehan Şaşmaz psikolojik, fiziksel ve cinsel şiddet gördüğünü öne sürerek 20 milyon lira tazminat ile kendisi ve 2 oğlu için toplam 60 bin lira aylık nafaka talebinde bulunmuştu. Ayrıca boşanma aşamasında olduğu eşi Nagehan Şaşmaz’ın konuşmalarını habersiz olarak 11 defa telefona kaydettiği iddiasıyla asliye ceza mahkemesinde yargılanan Necati Şaşmaz, üzerine atılı tüm suçlamalardan beraat etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz